Pensja urzędnika po nowemu
Trzy miesiące pozostały urzędom na dostosowanie regulaminów wynagradzania do nowych przepisów. Rozporządzenie wydane do nowej ustawy o pracownikach samorządowych określa m.in. wykaz stanowisk w samorządach z podziałem na stanowiska: kierownicze urzędnicze, urzędnicze oraz pomocnicze i obsługi. Wskazuje ponadto warunki i sposób wynagradzania pracowników samorządowych, z którymi nawiązano stosunek pracy na podstawie umowy o pracę, w tym minimalny poziom ich wynagrodzenia zasadniczego.
Dodatki
Rozporządzenie precyzuje na jakich stanowiskach i w jakiej wysokości przysługuje dodatek funkcyjny w stosunku dla pracowników, z którymi stosunek pracy nawiązano na podstawie wyboru i powołania. Dokument określa również wysokość dodatku specjalnego dla wójta (burmistrza prezydenta miasta), starosty oraz marszałka województwa.
Płaca zasadnicza
Określony w załącznikach minimalny poziom wynagrodzenia zasadniczego jest analogiczny do stawek obowiązujących od 1 stycznia 2008 r. w urzędach samorządowych. Odmiennie uregulowano natomiast kwestię minimalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego w odniesieniu do pracowników zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego. Zrezygnowano z mechanizmu punktowego i zastąpiono go tabelą z wyrażonym kwotowo minimalnym poziomem wynagrodzenia zasadniczego.
PAP–Samorząd
Najnowsze komentarze