Na boiskach A klasy

31.03.2009 00:00
Wyniki naszych drużyn w rozgrywkach A klasy rybnickiej i raciborskiej

Do najciekawszego meczu z udziałem naszych drużyn w rozgrywkach rybnickiej A klasy doszło w Skrbeńsku. W derbach Godowa gospodarze zmierzyli się z Polonią Łaziska. Mecz miał ogromne znaczenie dla obu drużyn, które zajmowały ostatnie (Skrbeńsko) i przedostatnie miejsce (Łaziska). Solidarnie do tej pory zgromadziły po 11 punktów.

Pogrom
 Wydawać by się więc mogło, że mecz będzie zaciętym i wyrównanym widowiskiem. Przebieg wydarzeń na boisku w Skrbeńsku zupełnie nie potwierdził przedmeczowych przewidywań. Polonia, która w zimowej przerwie dokonała kilku istotnych wzmocnień była w tym meczu bardziej zdeterminowana i brutalnie wybiła Skrbeńsku marzenia o zwycięstwie, gromiąc gospodarzy 5:1. Do przerwy mecz był co prawda wyrównany, ale w drugiej połowie goście urządzili sobie prawdziwą strzelaninę. – Po prostu musieliśmy tu wygrać. Mamy przed sobą trzy bardzo ciężkie spotkania, w których o punkty będzie bardzo trudno i na jakiekolwiek straty w tym meczu nie było nas stać – powiedział po meczu Andrzej Wiśniewski, trener Polonii. Dzięki zwycięstwu Polonia przesunęła się w tabeli o jedno oczko w górę.

Gosław błysnął
 Szybko i w wielkim stylu po ubiegłotygodniowej porażce podnieśli się  zawodnicy Naprzodu Rydułtowy. W Przegędzy rozgromili tamtejszych Czarnych 5:1. Dzięki zwycięstwu Naprzód utrzymał pierwsze miejsce w tabeli, ale po piętach depcze mu Forteca Świerklany, która ma na swoim koncie tylko punkt mniej. Nieudany wyjazd zaliczył Wicher Wilchwy, który w Wielopolu przegrał 2:0 i obecnie zajmuje siódme miejsce.
W rozgrywkach raciborskiej A klasy błysnął Gosław Jedłownik, który w meczu na wodzie (boisko praktycznie nie nadawało się do gry) rozbił LKS Chałupki 4:0. Gosław przewodzi w tabeli klasy A z czterema punktami przewagi nad LKS Górki Śląskie. Ważne spotkanie wygrała Turza Śl., która na wyjeździe minimalnie pokonała wyżej notowany Naprzód Krzyżkowice 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Adam Świtała. Wygrana pozwoliła odzyskać turzanom kontakt z drużynami środka tabeli.

• Numer: 13 (478)
  • Data wydania: 31.03.09