Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Lubomię mam zawsze w sercu

31.03.2009 00:00
Wiesława Kiermaszek–Lamla honorowym obywatelem Lubomi
 Pani Wiesława podczas sesji osobiście odebrała pamiątkowy medal Honorowego Obywatela Gminy. Do dziś jej rządy w Lubomi wspominane są ze sporym sentymentem. Mieszkańcy pamiętają ją m.in. jako budowniczego budynku urzędu gminy, gminnego ośrodka kultury oraz szkoły w Bukowie. – Patrząc na krajobraz naszej gminy w każdym jej zakątku można znaleźć pani rękę – powiedziała w uroczystej laudacji Krystyna Kuczera, zastępca przewodniczącego rady. – Świadectwem zasług niech będzie to, że ciągle jest bardzo chętnie zapraszana do naszej gminy przez różne organizacje społeczne, których działalność pani wójt bardzo wspierała. Szczególnie miło wspominają panią członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, które były pani oczkiem w głowie – dodała Maria Fibic, zastępca wójta Lubomi.
– Chociaż tu nie mieszkam to Lubomię zawsze mam w sercu, zawsze jestem z wami. Obserwuję i podziwiam to, co robicie. Jestem dumna, że tu mogłam być i tu pośród tych wspaniałych ludzi mogłam pracować – mówiła wzruszonym głosem uhonorowana.
Zasiadająca obecnie w Radzie Miejskiej w Wodzisławiu Wiesława Kiermaszek–Lamla w latach 1975–1991 była naczelnikiem i wójtem gminy Lubomia. W latach 1989–1991 była jednocześnie posłem na Sejm Kontraktowy z ramienia Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego.
(art)
  • Numer: 13 (478)
  • Data wydania: 31.03.09