Paweł wicemistrzem Polski

17.03.2009 00:00
Paweł Sosna z UKS Strzał Wodzisław zdobył srebro podczas Centralnych Zawodów Młodzieżowych w Biatlonie
Zawody, które mają rangę Mistrzostw Polski, rozegrano w Wiśle. Paweł Sosna wywalczył drugie miejsce w biegu indywidualnym, natomiast  w sprincie był 8.
 – To jego największe osiągnięcie – mówi Krzysztof Sosna, ojciec biatlonisty i prezes UKS Strzał Wodzisław. – Do tej pory zajmował bardzo wysokie lokaty w różnego rodzaju biegach, jednak nigdy nie był tak wysoko w Mistrzostwach Polski. Jego forma jest bardzo wysoka, czego dowodem jest nie tylko tytuł wicemistrza Polski, ale także zwycięstwo w niedawnych Mistrzostwach Szkół Sportowych w Zakopanem – dodaje Krzysztof Sosna.
 W Wiśle  startowało także troje innych zawodników z Wodzisławia. Paweł Gad był 29. w sprincie, a Arkadiusz Kubica 34. Arek był także 33. w biegu indywidualnym. Poza tym Nikola Świerczek wywalczyła 23. miejsce w biegu indywidualnym, a w sprincie była 21.(raj)
  • Numer: 11 (476)
  • Data wydania: 17.03.09