Garść medali dla narciarzy

17.03.2009 00:00
Fantastyczny występ młodych narciarzy z Marklowic w  Mistrzostwach Polski Juniorów w biegach narciarskich

Zawody odbywały się w dniach od 4 do 8 marca na wymagających trasach Kubalonki. Wystartowało w nich około 450 zawodników, reprezentujących 52 kluby z całej Polski. Klub z Marklowic wystawił 20–osobową ekipę, która zdobyła w sumie aż 11 medali. W zawodach udział wzięli też zawodnicy MKS Wodzisław.
 Już pierwszy dzień zawodów – rozgrywanych w technice klasycznej – obfitował w medale dla zawodników z Marklowic, którzy zdobyli 5 krążków. Kolejny dzień – tym razem zawody rozgrywano w stylu dowolnym – potwierdził dominację marklowiczan, którzy dołożyli kolejne 5 medali. Wśród medalistów znaleźli się: Agata Warło (złoto i srebro), Magdalena Molitor (brąz), Filip Kroemer (dwa złote medale), Sylwia Molitor (złoto i srebro), Mateusz Mitko (dwa srebrne medale) i Kamil Bugiel (złoto). Dobrą formę zawodnicy UMKS potwierdzili również w biegach sztafetowych. Chłopcy z rocznika 1995–96 zdobyli w biegu 4 x 3 km złoty medal. Pozostałe sztafety co prawda nie zdobyły w swoich kategoriach medali, ale plasowały się w pierwszej szóstce. – Możemy stwierdzić że jesteśmy potęgą narciarską w juniorskich kategoriach biegowych w Polsce – powiedziała po zawodach Aleksandra Pustułka, trener UMKS-u.  Szczegółowe wyniki w portalu  nowiny.pl