Mistrzostwa Europy nie dla nas

24.02.2009 00:00
Mirosława Moskwa i Michał Mężyk mimo sporych szans nie pojadą na Mistrzostwa Europy kadetów we francuskim Bourgais.
W minioną sobotę i niedzielę rozstrzygnął się skład reprezentacji Polski na szermiercze Mistrzostwa Europy kadetów w Bourgais we Francji. Niestety ani Mirosława Moskwa, ani Michał Mężyk nie pojadą na te prestiżowe zawody. Zadecydował o tym turniej w Gliwicach, który odbył się w miniony weekend.
 Ich szanse na wyjazd na Mistrzostwa Europy wzrosły w Krakowie podczas styczniowych zawodów Pucharu Polski Juniorów Młodszych. Mirosława Moskwa zajęła tam bardzo wysokie 3 miejsce wśród 92 startujących zawodniczek. Wśród chłopców świetnie spisał się także Michał Mężyk, który powoli wracał do gry po kontuzji i nic nie wskazywało na to, że będzie miał realne szanse aby ubiegać się o miejsce w kadrze. Jego sytuacja poprawiła się także po zawodach Pucharu Europy kadetów w Bratysławie, gdzie wśród 146 zawodników zajął wysokie 8 miejsce i wspiął się tym samym na 4 miejsce na liście rankingowej Polskiego Związku Szermierczego premiowane wyjazdem na ME. Mirosława Moskwa zajęła tam dalekie 35 miejsce, ale dalej miała szansę na pierwszą czwórkę na liście rankingowej. O wszystkim miały zadecydować zawody w Gliwicach, które odbyły się w miniony weekend. Niestety Mirosława Moskwa zajęła tam odległe 25 miejsce i spadła na 5 miejsce w liście rankingowej, a Michał Mężyk uplasował się w przedziale miejsc od 32 do 64 i spadł na 9 miejsce w rankingu. To niestety całkowicie przekreśliło ich szanse. – Szkoda, ale teraz przed nami walka o Mistrzostwa Świata. Oby się udało – mówi trener radlińskich szermierzy Krzysztof Urbański.
  • Numer: 8 (473)
  • Data wydania: 24.02.09