Drużyny sięgnęły po medale

24.02.2009 00:00
Dobry występ narciarzy powiatu wodzisławskiego w wojewódzkich zawodach szkolnych w narciarstwie klasycznym

Zawody odbyły się 12 lutego na Kubalonce.  Wśród drużyn z całego Śląska nie zabrakło tam szkół z powiatu wodzisławskiego, których uczniowie przywieźli aż 5 medali oraz zajmowali czołowe miejsca. W kategorii szkół gimnazjalnych dwa złote medale zdobyli uczniowie z Gimnazjum Marklowic, zarówno w kategorii dziewczyn i chłopców. Złota drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Artur Ferens, Patryk Sitek, Marek Skatuła, Mateusz Mitko i Szymon Wacławik. Dziewczyny, które zdobyły złoto wystąpiły w składzie: Patrycja Zajk, Sylwia Molitor, Monika Putek, Martyna Kobylecka i Teresa Celary. Trenerem młodych marklowickich narciarzy jest Aleksandra Pustołka.
 Doskonale spisali się także reprezentanci Gimnazjum nr 3 z Wodzisławia. Drużyna dziewcząt tej placówki wywalczyła srebrny medal, a chłopcy zajęli 5 miejsce. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Sabina Śpiewak, Dominika Bielecka, Ewelina Łachacz i Nikola Świerczek. Natomiast chłopcy, którzy zajęli 5 lokatę wystąpili w składzie: Paweł Sosna, Paweł Kazimierczak, Szymon Sikorski i Roman Kubica. Drużyna z Wodzisławia przygotowana była przez Krzysztofa Skorupę.

Najmłodsi również z medalami
 Świetnie spisali się także uczniowie szkół podstawowych. Reprezentanci SP w Marklowicach zdobyli medale, złoty w kategorii dziewczyn i srebrny w kategorii chłopców. Złote medalistki wystąpiły w składzie: Kamila Sobień, Agata Warło, Magda Molitor i Alicja Grzybowska. „Srebrni” chłopcy wystartowali w składzie: Filip Kroemer, Wojciech Fojcik, Marcin Putek i Kamil Dziura. Świetnie spisali się także narciarze ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Wodzisławiu. Drużyna dziewcząt wywalczyła tam bardzo wysokie 5 miejsce, a chłopcy tej szkoły uplasowali się na 11 miejscu. W zawodach startowała także reprezentacja SP 28 w Wodzisławiu, która w kategorii chłopców wywalczyła 14 miejsce.

Budowlańcy tuż za podium
 W kategorii szkół ponadgimnazjalnych drużyna Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia zajęła 5 miejsce w kategorii chłopców. Wodzisławska „budowlanka” wystąpiła w następującym składzie: Paweł Hałasek, Wiesław Osetek, Kazimierz Froncek i Krzysztof Fojcik. Marcin Macha

• Numer: 8 (473)
  • Data wydania: 24.02.09