Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Tłok w bibliotece

10.02.2009 00:00
Tworzenie papierowego zoo, projektowanie własnej koszulki, a także tworzenie sobowtórów to tylko niektóre zabawy przygotowane dla najmłodszych na ferie przez wodzisławską bibliotekę.

Ferie w bibliotece to ciekawe zajęcia dla uczniów. – Najpierw przyszło około dwadzieścia osób, jednak już na drugi dzień było ich dwa razy więcej – cieszy się prowadząca zajęcia Maria Duda.
 Dzieci nie muszą się martwić o miejsce i przybory do malowania, wyklejania czy pisania. Wszystko mają zapewnione. Pod okiem instruktorek tworzą papierowe przedmioty i popisują się innymi zdolnościami plastycznymi. Była także okazja do stworzenia projektu własnych koszulek, na które uczestnicy zajęć oddawali swoje głosy, a nawet własnego sobowtóra z mydła. Zajęcia zakończono 6 lutego przedstawieniem w wykonaniu podopiecznych Zespołu Świetlic Profilaktyczno-Wychowawczych. (raj)


Artur Blik, klasa III SP 15
Nie wyjeżdżam nigdzie na ferie i przychodzę sobie do biblioteki. Tutaj jest super. Trochę żałuję, że nie ma śniegu, ale tutaj mam fajnych kolegów.

Julia i Klaudia Szubert, klasa II SP 10
My zawsze chodzimy wszędzie razem – do biblioteki też. Lubimy malować, w domu też bardzo często to robimy. Najlepsze zajęcie na ferie – czytanie książek.

Adaś Olszar, 5-latek z Olzy
Najlepiej jest tutaj i tutaj przychodzę. Jestem z siostrą Agatą, ona mnie pilnuje i pomaga robić fajne rzeczy z papieru.

 

  • Numer: 6 (471)
  • Data wydania: 10.02.09