Dominika mistrzynią Europy

02.12.2008 00:00
Dominika Mosler złotą medalistką Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorek w Szpadzie
Wywodząca się z sekcji szermierczej Górnika Radlin Dominika Mosler zdobyła złoty medal podczas rozgrywanych w Amsterdamie Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorek w szpadzie. Zawodniczka, która dzisiaj reprezentuje barwy AZS Katowice, wystąpiła we wszystkich meczach uzyskując najlepszy bilans trafień wśród wszystkich zawodniczek walczących w reprezentacji Polski. Polki kolejno pokonały Turcję 45:19, Wielką Brytanię 45:25, Niemcy 45:37, a wfinale uchodzące  za faworytki turnieju, reprezentantki Włoch 45:38.
 Oprócz Dominiki w drużynie polskiej walczyły. Ewa Nelip  (AZS-AWF Warszawa), Katarzyna Dąbrowa (AZS-AWF Wrocław) oraz Natalia Królak (Legia Warszawa).
 Mosler zanotowała także bardzo udany występ w turnieju indywidualnym gdzie w stawce 94 zawodniczek z 23 państw dotarła do finału, zajmując ostatecznie 8. miejsce. Drogę do medalu zamknęła jej późniejsza mistrzyni Europy, Edina Antal z Węgier, która pokonała Dominikę wynikiem 15:9.
 Obecnie Mosler zajmuje 2 miejsce na liście rankingowej Polskiego Związku Szermierczego dające jej prawo startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w Belfaście.
  • Numer: 49, (461)
  • Data wydania: 02.12.08