Walczyli przy szachownicy

23.09.2008 00:00
Henryk Samborski wygrał VI Otwarte Mistrzostwa Rydułtów w szachach
Henryk Samborski, mieszkaniec Rydułtów, ale reprezentant MKSz Rybnik wygrał VI edycję Otwartych Mistrzostw Rydułtów w szachach. Miejsce drugie i trzecie przypadło zawodnikom z Raciborza - Michałowi Obruśnikowi i Tadeuszowi Helisowi. Zawody odbyły się w minioną sobotę i zgromadziły 43 uczestników nie tylko z całego Śląska, ale także z czeskiej Ostravy i Beneszowa, przez co zyskały rangę międzynarodową. Z Beneszowa przyjechał m.in. Pavel Rakus, uczestnik Mistrzostw Świata i wicemistrz Czech w kategorii juniorów do lat 16. Organizatorem szachowych zmagań był Uczniowski Klub Sportowy i w charakterze gospodarzy wystąpiło 11 zawodników tego klubu. Najlepiej spośród nich zaprezentował się Paweł Gajda, który nagrał aż 5 punktów i zdobył złoto w grupie do lat 12. Tuż za nim uplasowała się Dagmara Szurek, medalistka ostatnich Mistrzostw Śląska Juniorów, która okazała się najlepszą zawodniczką wśród kobiet. Spośród najmłodszych zawodników do lat 9 bardzo wysoką lokatę uzyskała Agata Stebel, która zdobyła drugie miejsce. Tuż za nią uplasowali się kolejno: Martin Rybka, Kacper Bilczewski, a na 6. pozycji znalazł się Mikołaj Polczyk. W najstarszej kategorii młodzieżowej do 15 lat 6. miejsce zajął Piotr Boldys, 7. Oriana Szurek, a 12. była Nina Polczyk.
  • Numer: 39, (451)
  • Data wydania: 23.09.08