Ustąpiły tylko gospodyniom

16.09.2008 00:00
Drugie miejsce MKS-u Wodzisław w turnieju siatkarskim w Krzanowicach.
Młodziczki MKS-u Wodzisław zajęły 2. miejsce w prestiżowym turnieju siatkówki w Krzanowicach, który organizowany jest każdego roku przed rozpoczęciem sezonu. Gospodarze, czyli UKS Krzanowice (finalista Mistrzostw Polski), do rywalizacji zaprosili trzy drużyny, które w nadchodzącym sezonie przymierzane są do walki o medale. Są to MKS Wodzisław, BKS Aluplast Bielsko-Biała oraz czołowy zespół województwa opolskiego MMKS Kędzierzyn Koźle.
 Nasze siatkarki rozegrały trzy mecze, w których osiągnęły następujące wyniki: MKS - BKS Aluplast Bielsko-Biała 2:0 (25:18, 25:21), MKS - MMKS Kędzierzyn Koźle 2:0 (25:23, 25:23) oraz MKS - UKS Krzanowice 1:2 (15:25, 25:19, 12:15).
 Pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS Krzanowice, na drugim miejscu uplasowały się siatkarki MKS-u Wodzisław, trzecie miejsce wywalczyła drużyna BKS-u Aluplast Bielsko-Biała, a na ostatnim miejscu znalazła się drużyna z Kędzierzyna. Najlepszą atakującą została zawodniczka z Wodzisławia Patrycja Sudlitz. – Poziom zawodów był bardzo wyrównany, a nasza drużyna zaprezentowała się bardzo perspektywicznie przed zbliżającym się sezonem. Nasze zawodniczki mają naprawdę dobre warunki fizyczne, średnia wzrostu wynosi ok. 176 centymetrów – mówi Andrzej Brzezinka, trener MKS-u Wodzisław.
 Drużyna MKS-u Wodzisław wystąpiła w następującym składzie: Aleksandra Baron, Joanna Prokop, Patrycja Sudlitz, Zofia Neugebauer, Patrycja Szado, Izabela Funk, Marta Wójcik, Maria Staroń, Klaudia Tomala, Monika Wieliniec, Aleksandra Małek i Monika Zworowska.