imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

Komplet punktów na inaugurację

12.08.2008 00:00
Inauguracyjne mecze katowickiej „okręgówki”

W miniony weekend odbyły się inauguracyjne spotkania III grupy katowickiej „okręgówki”, w której na 17 zespołów występuje aż 10 drużyn z powiatu wodzisławskiego. W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań Gwiazda Skrzyszów wygrała na własnym boisku z Naprzodem Syrynia 1:0. Mecz był bardzo wyrównany. Drużyna gospodarzy wystąpiła ze sporymi problemami kadrowymi. – Nie miałem do dyspozycji kilku piłkarzy i musiałem się posiłkować młodymi zawodnikami z drużyny juniorów. Ale nawet pomimo tego mecz z Syrynią można zaliczyć jako dobry start w rozgrywkach – mówi Roman Zieliński, trener skrzyszowskich piłkarzy. Młodzi zawodnicy pokazali się jednak z dobrej strony i kilka razy zagrozili bramce Naprzodu. Goście nie pozostawali jednak dłużni. Najlepszą okazję do strzelenia bramki w pierwszej połowie miał Marcin Pawłowski, który w 42. minucie zdecydował się na strzał z prawie 30 metrów, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Bramkę, która dała gospodarzom komplet punktów, strzelił głową Wojciech Oślizło w 65. minucie spotkania. Marcin Macha

• Numer: 33 (445)
  • Data wydania: 12.08.08