Bardzo udany sezon radlińskich gimnastyków

05.08.2008 00:00
W wydaniu Nowin Wodzisławskich z 8 lipca informowaliśmy o wspaniałym wyniku 19-letniego zawodnika Klubu Gimnastycznego Radlin Mariusza Kazimierczaka w Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów Starszych w Szczecinie. Mariusz wywalczył wtedy złoty medal w ćwiczeniach wolnych i 5 miejsce w wieloboju.

I była to już ostatnia impreza sportowa w tej dyscyplinie w sezonie 2007/2008. Czas zatem na podsumowanie wszystkich startów. Początek sezonu był niezwykle udany. W Gdańsku odbyły się pierwsze zawody Pucharu Polski w gimnastyce sportowej juniorów starszych do lat 18 i seniorów. Duży sukces odniósł tam 14-letni zawodnik KG Radlin Konrad Kacprzyk, który zajął 2 miejsce z wynikiem 79,70 pkt. Wynik gwarantował mu udział w Mistrzostwach Europy w Lozannie wśród najlepszych gimnastyków sportowych całego kontynentu w tych kategoriach wiekowych. Niestety, Konrad musiał pozostać w domu z powodu kontuzji.
Najważniejszą imprezą dla młodych gimnastyków z Radlina była jednak XIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży we Wrocławiu, która dla zawodników w tych kategoriach wiekowych pełni rolę Mistrzostw Polski. Mistrzem OOM w klasie II do lat 15 został Damian Kempny, który z wynikiem 82,816 pkt. wywalczył pierwsze miejsce w wieloboju gimnastycznym. Ponadto zdobył także srebrny medal w ćwiczeniach na poręczach.  W klasie 3 zawodnicy KG Radlin wywalczyli dwa miejsca medalowe. Brązowy medal zawisnął na szyi Bartosza Czaji, który startował w ćwiczeniach na koniu z łękami, a w ćwiczeniach wolnych brąz zdobył Dawid Węglarz. W punktacji klubowej gimnastycy z Radlina uplasowali się na 7 miejscu z nagromadzonymi 47,5 pkt. i był to najlepszy wynik spośród klubów z województwa śląskiego.
Kolejną liczącą się w środowisku gimnastycznym imprezą sportową były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które w tym roku odbyły się właśnie na sali sportowej KG Radlin na początku czerwca. Gospodarze nie okazali się zbyt gościnni i zdobyli największe laury. Wywalczyli aż 10 miejsc medalowych: 6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy. Sukces radlińskich gimnastyków jest o tyle cenny, że 8 najlepszych zawodników w wieloboju gimnastycznym uzyskało prawo startu w zawodach finałowych w Bydgoszczy, które odbywać się będą w listopadzie.  W kwietniu w Radlinie odbyły się także Indywidualne Mistrzostwa Śląska, w których udział wzięly najlepsze ośrodki gimnastyki sportowej w naszym województwie. Młodzi sportowcy z Radlina udowodnili już po raz kolejny, że w tym gronie nie mają sobie równych i wywalczyli aż 17 medali. W pierwszej piątce wieloboju klasy młodzieżowej znalazło się aż czterech zawodników KG Radlin: Patryk Kuśka, Błażej Kacprzyk, Marcin Stedin i Karol Lis.
Triumf święcą także młodsi stażem zawodnicy: Daniel Skupień, Kacper Blanik, Dawid Kelner, Maciej Kujawski, Krzysztof Marek.  We wspomnianych Mistrzostwach Śląska podopieczni Małgorzaty Klyszcz i Tomasza Patasa, którzy właśnie zajmują się szkoleniem najmłodszych radlińskich zawodników, wywalczyli 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale.
Okazuje się zatem, że Klub Gimnastyczny jest najlepszą ekipą gimnastyczną w województwie śląskim, a także jedą z najlepszych i liczących się w Polsce. Sukcesy odnoszone przez radlińskich gimnastyków najlepiej obrazują poziom ich szkolenia w radlińskim ośrodku.