Dziewczyny poza zasięgiem

17.06.2008 00:00
Zawodniczki z Wodzisławia zdominowały rywalizację na dystansie 1,5 km podczas czwartej edycji Śląskiej Ligii Biathlonu Letniego
Rywalizowano 9 czerwca na terenie strzelnicy sportowej kopalni Rydułtowy-Anna. Najlepiej spośród zawodników UKS Strzał Wodzisław spisali się zawodnicy kategorii „nadzieje” (uczniowie szkół podstawowych). Wśród chłopców na dystansie 1,5 km zwyciężył Paweł Sosna, natomiast wśród dziewcząt zawodniczki UKS-u zajęły pierwsze III miejsca. Zwyciężyła Marta Krakowczyk, przed Nikolą Świerczek i Angeliką Hejką. Słabiej wypadli gimnazjaliści rywalizujący w kategorii młodzików. Swoją obecność  zaznaczył Tomasz Barteczko zajmując 16. miejsce.
Kolejne edycje Śląskiej Ligi Biathlonu Letniego odbędą się już po wakacjach. We wrześniu i październiku zawodnicy spotkają się w Żywcu i w Chorzowie.
Wodzisławianie startowali także w ubiegły weekend w Zakopanem podczas eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i eliminacji do Mistrzostw Polski.  Najlepiej wypadł senior Andrzej Kubica. W biegu długim i sprincie zajął dwa drugie miejsca. Juniorka młodsza Julia Sosna z kolei w biegu długim była szósta, natomiast w sprincie druga. Paweł Sosna z kolei startując w  kategorii młodzików zajął 12. miejsce w sprincie, a junior młodszy Marcin Haremza był 24. w biegu długim i 43. w sprincie. (raj)
  • Numer: nr 25, (437)
  • Data wydania: 17.06.08