Formie gratulujemy kondycji

03.06.2008 00:00
Kolejny długi weekend Formy można zaliczyć do udanych
Zawodnicy z wodzisławskiego stowarzyszenia Forma nie próżnowali podczas kolejnego długiego weekendu, ale na starty należało poczekać aż do soboty. Wtedy to aż 23 naszych reprezentantów wystartowało w Biegu Herbowym w Pawłowiczkach na dystansie 10 km. Bieg odbywał się na terenie tamtejszego parku leśnego oraz ośrodka sportowego, więc można go zaliczyć do biegów przełajowych i w dodatku bardzo udanych dla wodzisławskich biegaczy. Aż dwóch z nich stanęło na „pudle” w kategorii wiekowej M–40: Adam Koloska zajął 1. miejsce, a Janusz Magiera był 3. Inni zawodnicy również są zadowoleni z biegu, ponieważ wielu z nich poprawiło swoje czasy na tym dystansie.
 Po tak udanym starcie trzej kolejni biegacze Formy udali się do niemieckiego Gerlitz, aby tam rywalizować w biegu na rolkach. Stefan Węgrzyk zajął tam 25. miejsce, Adam Koloska był 30., a Mirosław Gerlich zajął 52 pozycję.
 Na zakończenie weekendu, w niedzielne przedpołudnie, kilkunastu wodzisławskich biegaczy wystartowało w biegu na dystansie 13,8 km, aby uczcić rocznicę urodzin polskiego papieża Jana Pawła II. Zawody odbyły się w Krakowie – Skotnikach. Biegacze zmierzali ze stadionu w Skotnikach do pięknego zabytkowego klasztoru tynieckiego, gdzie na półmetku z zapałem oklaskiwali ich mnisi z owego klasztoru. – Piękna trasa starodawnym duktem handlowym i zwiedzanie klasztoru to na pewno zalety tego biegu – mówi Adam Kot z Formy. W szranki stanęło ponad pół tysiąca zawodników i wodzisławianie osiągnęli w tym gronie następujące miejsca: Zbigniew Marszałkowski – 74. miejsce, Krzysztof Lesik – 91. miejsce oraz słowacki biegacz w barwach formy Ladislav Maras – 112. miejsce. Te parę dni to kolejny udany weekend dla naszych biegaczy. Marcin Macha, (r).
  • Numer: nr 23 (436)
  • Data wydania: 03.06.08