Walczyli o tytuł mistrza powiatu

20.05.2008 00:00
IV Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Tenisie Ziemnym rozegrane.
Ireneusz Lubiński oraz Grażyna Olczyk wygrali IV Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Tenisie Ziemnym. Impreza odbyła się w miniony weekend na kortach La Mirage w Skrzyszowie i były to drugie zawody sportowe rozgrywane w ramach IX Powiatowych Dni Sportu, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu. Impreza przeznaczona była dla wszystkich mieszkańców powiatu wodzisławskiego będących pasjonatami „białego sportu”, ale w zawodach udział wzięli także tenisiści spoza powiatu, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności. W sumie do rywalizacji przystąpiło 28 zawodników, 4 kobiety i 24 mężczyzn. Gry eliminacyjne i ćwierćfinałowe rozegrano w sobotę, natomiast w niedzielę odbyły się mecze półfinałowe i finałowe. Zwycięzcą w kategorii mężczyzn został Ireneusz Lubiński z Żywca, który pokonał Antoniego Gogulskiego z Boguszowic (6:4, 6:2), natomiast w kategorii kobiet zwyciężyła Grażyna Olczyk z Pszowa, która w finale zmierzyła się z Anielą Czerwińską z Leszczyn (6:1, 6:0). Najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez organizatora zawodów – Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

• Numer: 21 (434)
  • Data wydania: 20.05.08