Sztafeta ulicami miasta

06.05.2008 00:00
Kilkaset osób wzięło udział w XVI Memoriale Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka
Impreza odbyła się 24 kwietnia. Rozpoczęły ją uroczystości pod pomnikiem Walki i Zwycięstwa, gdzie złożono kwiaty i uczczono pamięć Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka,  rydułtowskich harcerzy, którzy w czasie II wojny światowej walczyli w Polskiej Organizacji Powstańczej, a potem w Armii Krajowej. Trasa biegów sztafetowych wiodła ulicami miasta. Szkoły z całego regionu wystawiły 62 reprezentacje. W kategorii podstawówek w grupie dziewcząt najlepiej wypadła drużyna z SP w Szczerbicach. Druga była SP nr 1 z Rydułtów, a trzecia SP z Gaszowic. Wśród chłopców najlepiej wypadła drużyna SP z Lysek. Na drugiej pozycji uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół Sportowych z Radlina, a na trzecim sportowcy z SP nr 1 w Rydułtowach. W kategorii gimnazjów wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu. Ich koleżanki z wodzisławskiego Gimnazjum nr 3 uplasowały się na drugim miejscu, a na trzecim uczennice Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach. Z kolei w grupie chłopców bezkonkurencyjni okazali się sportowcy z Gimnazjum nr 4 w Żorach. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 z Rydułtów, a trzecie Gimnazjum z Pieców. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych laur zwycięstwa przypadł reprezentacji dziewcząt z ZSP nr 1 w Rydułtowach. Drugie miejsce zajęły uczennice z czeskiej szkoły w Orlovej, a trzecie – zawodniczki z ZSE w Rybniku. Wśród chłopców najlepiej wypadli przedstawiciele gospodarzy – młodzi sportowcy z ZSP nr 1. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z II LO w Rybniku, a na trzecim – reprezentacja z rybnickiego Ekonomika.