Odra wraca do walki… o utrzymanie

22.04.2008 00:00
Odra Wodzisław przegrała ligowe spotkanie z walczącą o europejskie puchary warszawską Legią 0:2. To już czwarta z rzędu porażka wodzisławskiego zespołu i Odra zdaje się wracać do gry o utrzymanie.

Jesienią Odra wygrała z będącą wtedy w szczytowej formie Legią 1:0. Także i tym razem wodzisławianie zdołali stworzyć kilka dobrych okazji do strzelenia bramki, ale tym razem warszawiacy zgarnęli komplet punktów. Zanim niespełna 17-letni Ariel Borysiuk trafił pierwszy raz do siatki Stachowiaka w 38 minucie, to właśnie Odra mogła prowadzić już w 5 minucie gry. Wtedy to bramkostrzelny Iljan Micański uwolnił się spod opieki obrońców Legii i w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił prosto w niego.
W drugiej części gry Odra spróbowała szczęścia w kontratakach. Nic to jednak nie dało. Na 2:0 dla Odry podwyższył  w 82 minucie z rzutu wolnego Aleksander Vuković.   Czwarta z rzędu porażka Odry i wygrana Polonii Bytom z Widzewem stawiają wodzisławski klub w bardzo niekorzystnej sytuacji w tabeli. Czy wodzisławski klub czeka jeszcze walka o utrzymanie? Wodzisławianie zajmują obecnie 12 miejsce, a przed nimi bardzo trudne spotkania z Jagiellonią Białystok, Polonią Bytom, Cracovią Kraków i Groclinem Grodzisk Wlkp.

• Numer: 17/18 (430/431)
  • Data wydania: 22.04.08