Walczyli z czasem i kolegami

15.04.2008 00:00
Gimnazjaliści z Gołkowic ścigali się na basenie
Uczniowie gimnazjum w Gołkowicach zmierzyli się między sobą w Gimnazjalnych Zawodach Pływackich. Odbyły się one na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Wilchwach.
 Kilkunastu młodych zawodników rywalizowało w pięciu konkurencjach. Na dystansie 50 metrów stylem klasycznym dziewcząt najlepsza okazała się Magdalena Klapuch, która w finale pokonała Martynę Lipus i Barbarę Poloczek. W konkurencji 50 metrów stylem dowolnym dziewczyny nieznacznie zamieniły się miejscami. Po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Klapuch, przed Barbarą Poloczek i Martyną Lipus.
 Zacięta rywalizacja toczyła się między chłopakami. Na 50 metrów stylem klasycznym I miejsce wywalczył Paweł Sładkowski, pokonując w finale Rafała Karaska i Kamila Witka. W stylu dowolnym bezkonkurencyjny był Michał Kubina. II miejsce zajął Mateusz Falkowicz, a III Paweł Arendarski.
 Podsumowaniem zawodów był wyścig sztafetowy 4 razy 25 metrów stylem dowolnym. Najlepiej wypadli zawodnicy klasy II c, którzy na metę przypłynęli przed pływakami klasy I a oraz III c.