W tym przypadku wyniki nie są ważne

08.04.2008 00:00
Wiosenny Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych po raz piąty odbył się w Radlinie

Piąta edycja zawodów odbyła się 3 kwietnia na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie. W tym roku udział w rywalizacji sportowej osób niepełnosprawnych wzięło blisko 150 zawodników z 13 drużyn z całego Śląska, którzy mogli zmierzyć się w 18 konkurencjach pływackich. Każdy z uczestników, niezależnie od poziomu sprawności i możliwości, miał jednakowe szanse na zwycięstwo i rywalizację z równymi sobie przeciwnikami. – Wyniki nie są ważne. Każdy z zawodników zostanie uhonorowany i nagrodzony – mówi Jolanta Kuźbińska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego z Wodzisławia, jedna z organizatorek zabawy. Tu liczy się przede wszystkim popularyzacja pływania wśród osób z upośledzeniem umysłowym, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć, jak również integracja ze społecznością lokalną oraz rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w regionie śląskim

Godnie nas reprezentowali

Powiat wodzisławski reprezentowany był przez dwie drużyny: Chabry Wodzisław oraz Tygrysy Gorzyce i reprezentanci tych ekip uzyskali bardzo wysokie wyniki. Stylem dowolnym na dystansie 15 metrów najlepszą zawodniczką była Maria Kowalska z drużyny Chabry Wodzisław, a tuż za nią uplasowała się Katarzyna Kowalska. Na dystansie 25 metrów stylem dowolnym mężczyzn drugie miejsce zajął kolejny zawodnik Chabrów Robert Bugla, a na dystansie 25 metrów stylem grzbietowym był drugi. Wspaniałe wyniki odnosił także Krzysztof Mania, który w innej grupie na dystansie 25 metrów wywalczył pierwsze miejsce, a na tym samym dystansie stylem grzbietowym również okazał się najlepszym zawodnikiem. Tuż za nim uplasował się Piotr Przewoźny z Tygrysów Gorzyce. Na dystansie 25 metrów stylem klasycznym mężczyzn brązowy medal zdobył zawodnik z Gorzyc Eugeniusz Mandrysz, a dwa pierwsze miejsca na dystansie 25 metrów stylem motylkowym zajęli Krzysztof i Sylwester Zając. Krzysztof był także najlepszy na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, a Sylwester wygrał rywalizację na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.

Nasi reprezentanci osiągnęli także dobre wyniki w sztafecie 4x25 metrów. Tygrysy Gorzyce wywalczyły brązowy medal, a tuż za podium uplasowali się zawodnicy z Chabrów Wodzisław.
Organizatorami tegorocznych zawodów byli Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu, Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy im. dr med. A. Pawelca w Wodzisławiu, sekcja terenowa OS „Chabry” przy SOSW w Wodzisławiu, Urząd Miasta Radlin i Śląski Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych.