Komplet punktów na starcie

01.04.2008 00:00
Górnik Pszów i Naprzód Syrynia bez straty punktu w pierwszych dwóch wiosennych kolejkach.

Górnik Pszów i Naprzód Syrynia bez straty punktu w pierwszych dwóch wiosennych kolejkach. W wielkanocny weekend ruszyła wiosenna runda V ligi okręgowej. W dwóch wiosennych kolejkach komplet punktów zdobyli piłkarze Naprzodu Syrynia, którzy obecnie z 42 punktami na koncie są liderami tabeli. W pierwszej wiosennej kolejce wygrali 3:1 na własnym boisku z drużyną Czarnych Gorzyce, a w niedzielne popołudnie wygrali na wyjeździe z Płomieniem Ochojec 1:0. Bez straty punktu zagrali także „górnicy” z Pszowa. Najpierw wygrali ze wspomnianym już Płomieniem Ochojec na własnym boisku, a w niedzielę rozgromili w Skrzyszowie tamtejszą Gwiazdę aż 4:1. Pierwszą bramkę tuż przed przerwą zdobył Bogusław Drobny. Gospodarze zdołali wyrównać tuż po wznowieniu gry. Bramkę dla Gwiazdy zdobył Kamil Jackowski. Później strzelali już tylko piłkarze Górnika. W 75, minucie bramkę dającą prowadzenie strzelił Dawid Klima. 10 minut później Sebastian Mańka wyminął obrońców i samego bramkarza, wbijając piłkę do pustej bramki. Na kilka chwil przed zakończeniem meczu wynik na 4:1 ustalił Dawid Widenka.
Sromotną porażkę na własnym boisku zanotowali piłkarze Górnika Radlin. W sobotnim meczu z drużyną LKS Krzyżanowice przegrali aż 4:0, a pierwszą bramkę stracili już w 3 minucie gry. Tydzień wcześniej wywieźli jednak cenny punkt z Nędzy, gdzie 2:2 zremisowali z tamtejszym Baterexem.

• Numer: 14 (428)
  • Data wydania: 01.04.08