imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Zagrały jak z nut

11.12.2007 00:00
MKS Wodzisław wiceliderem tabeli III ligi kobiet

Dwa bardzo cenne zwycięstwa odniosły siatkarki MKS–u Wodzisław w miniony weekend. W pierwszym z nich podopieczne Andrzeja Brzezinki gładko pokonały reprezentację Uczniowskiego Klubu Sportowego z Krzanowic 3:0 i ten wynik jest o tyle cenny, że 3 zdobyte punkty praktycznie zagwarantowały wodzisławiankom miejsce pierwszej „czwórce” tabeli III ligi kobiet na Śląsku, a to z kolei jest konieczne do ubiegania się o awans do II ligi. Wodzisławianki pewnie wygrały wszystkie sety kolejno do 18, 10 i do 15. – Możemy już czuć się czwórkowiczem. Musimy jutro wygrać mecz z Chorzowem, aby to potwierdzić – mówił po sobotnim meczu Andrzej Brzezinka.

W niedzielne przedpołudnie wodzisławianki spotkały się w Chorzowie z tamtejszym Sokołem. Pierwszy set nie zapowiadał łatwego spacerku, bowiem wodzisławianki wygrały wynikiem 28:26. Dopiero w dwóch kolejnych częściach meczu nasze reprezentantki udowodniły swą przewagę wygrywając kolejno do 17 i do 13. Kolejna wygrana i kolejny komplet punktów umocnił pozycję wodzisławskiego klubu w tabeli. Obecnie MKS z 37 punktami na koncie znajduje się na 2 miejscu za prowadzącą Victorią Lubliniec. W najbliższą sobotę siatkarki MKS–u Wodzisław spotkają się na własnej sali z drużyną UKS Net SKOK Skarbiec Piekary Śl. Mecz odbędzie się o godz. 18.00.

• Numer: 50 (412)
  • Data wydania: 11.12.07