imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Uczniowie z Rydułtów najlepsi

09.10.2007 00:00
Dzieci i młodzież z całego powiatu rywalizowały w biegach przełajowych.

Zawody rozegrano już po raz siódmy. Na starcie w Zawadzie stanęło 534 zawodników z 28 szkół podstawowych, 15 gimnazjów oraz 5 szkół ponadgimnazjalnych.

W kategorii podstawówek (dziewczęta) najlepiej spisała się reprezentacja SP 1 w Rydułtowach. Na drugim miejscu przybiegły uczennice z Połomi, wyprzedzając dziewczęta z SP 5 w Wodzisławiu.  Wśród chłopców zwyciężyli uczniowie z SP 2 w Radlinie. Okazali się lepsi od swoich rówieśników z SP 1 w Rydułtowach i uczniów z Marklowic.

Wśród nieco starszych uczennic triumfowały gimnazjalistki z G1 w Wodzisławiu. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z G3 w Wodzisławiu przed zawodniczkami z G1 w Rydułtowach.  Pierwsze miejsce wśród chłopców zapewniła sobie reprezentacja G2 w Rydułtowach. Drużyna z Gołkowic była druga, natomiast na trzecim miejscu przybiegli uczniowie G3 w Wodzisławiu.

W klasyfikacji generalnej o Puchar Prezydenta Miasta w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła SP 1 Rydułtowy (Patrycja Bojrowska, Monika Żymełka, Magdalena Stąporek, Patrycja Wieczorek, Karolina Klimek, Beata Bugla, Jakub Waszkun, Kamil Cyroń, Kamil Dziok, Daniel Borek, Tomasz Piecowski, Rafał Kotala). W kategorii gimnazjalistów najlepsi byli uczniowie z G2 w Rydułtowach (Łukasz Labusek, Paweł Grzonka, Kamil Warnicki, Daniel Pióro, Paweł Wawrzyńczyk, Kamil Kapłon, Katarzyna Adamczyk, Simona Czogała, Natalia Cyburt, Karolina Prokop, Paulina Mojżysz, Wioletta Łukaszuk).

W Zawadzie rywalizowały także szkoły ponadgimnazjalne. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zwyciężyła ekipa z ZSP 1 Rydułtowy przed ZS im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu i ZST w Wodzisławiu.

- Biegi przełajowe od lat są największą masową imprezą sportową organizowaną dla uczniów w powiecie wodzisławskim. Głównymi organizatorami są: Małgorzata Kaflińska - nauczycielka SP 16 w Wodzisławiu i Roman Szamatowicz - nauczyciel SP 5 w Wodzisławiu.