Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Bez kompleksów

09.10.2007 00:00
Dla tych, którzy kochają ruch i taniec.

W mieście powstała Akademia Rozwoju Twórczego. Założyły ją dwie przedszkolanki Sylwia Wężyk i Dorota Rak, znane także ze swojej działalności kulturalnej na terenie Rydułtów.

- Pomysł dojrzewał od kilku lat. Obie zajmujemy się tańcem od długiego czasu. Do tej pory wszystko ograniczało się do sal przedszkolnych. Teraz postanowiłyśmy zaprosić do wspólnej zabawy także dorosłych - mówi Sylwia Wężyk.

Zajęcia nie będą sztampowe, bo nie chodzi tutaj o wyuczenie skomplikowanych figur. Taniec, według pani Sylwii, to doskonała forma ekspresji i odkrycia w sobie kobiecości.

- Wiele pań uważa się za mało atrakcyjne. Wciąż poszukują nowych sposobów na to, żeby być chudszą, zgrabniejszą. Tylko, że większość tych problemów jest zakorzenionych jedynie w naszej psychice. Chcemy na naszych zajęciach pomóc paniom pozbyć się kompleksów - dodaje instruktorka.

Oprócz tego organizowane będą także zajęcia z jogi i warsztaty bębniarskie. W Akademii Rozwoju Twórczego swoje miejsce znajdą także maluchy i młodzież. Z myślą o nich będą realizowane różne programy: warsztaty wokalne, taneczne. - Zapraszamy więc do nas rodziców z dziećmi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - zachęca Sylwia Wężyk.

Panie, które przyszły na pierwsze zajęcia przyznają, że pomysł z utworzeniem takiego miejsca był doskonały.- Przychodzi tutaj moja kilkuletnia córeczka. Dołączyłam także ja. Dzięki warsztatom można, choć na chwilę oderwać się od codziennej rzeczywistości - mówi pani Beata z Rydułtów. Swoją siedzibę Akademia Rozwoju Twórczego ma w kamienicy w centrum miasta przy ul. Traugutta 295. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 20.30.

(j.sp)

  • Numer: 41 (403)
  • Data wydania: 09.10.07