Derby Godowa

02.10.2007 00:00
LKS Skrbeńsko kontra Polonia Łaziska 3:1.

W derbach gminy Godów zmierzyły się ze sobą LKS Skrbeńsko i Polonia Łaziska. Pojedynek był niezwykle elektryzujący dla kibiców i piłkarzy, zresztą jak każde gminne derby. Na brak emocji kibice nie mogli narzekać. Już w trzeciej minucie meczu gospodarze stracili bramkę. Szybko stracony gol podział na gospodarzy jak płachta na byka. Zawodnicy Skrbeńska uzyskali wyraźną przewagę. Udokumentowali ja wszakże dopiero w 32 minucie spotkania, kiedy sędzia zawodów podyktował rzut karny za zagranie ręką zawodnika Polonii. Wyrównującą bramkę zdobył Szymon Kasprzak.

Druga połowa rozpoczęła się od niewielkiej dominacji Polonii. Bramkę zdobyli jednak gospodarze. Bramkarza z Łazisk, w 65 min. silnym uderzeniem pokonał Krzysztof Skóraś. W kolejnych minutach mecz miał wyrównany przebieg. Swoje sytuacje mieli jedni i drudzy. Mimo niekorzystnego wyniku zawodnicy z Łazisk nie poddawali się. Przy odrobinie szczęścia mogli doprowadzić do remisu, jednak po potężnej bombie jednego z nich piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki gospodarzy. Co się nie udało jednym, wyszło drugim. W 90 min. wynik meczu ustalił Robert Sierota. Tym sposobem Gospodarze wygrali ten prestiżowy pojedynek 3:1.