Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Oderwani od przyziemności

04.09.2007 00:00
Plener malarski w Radlinie.

Organizatorem V edycji wernisażu malarskiego „Ścieżki, ogrody pejzaże śląskie” jest Miejski Ośrodek Kultury. Odbył się on tym razem w malowniczym ogrodzie państwa Marii i Bogdana Odrozków. – Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców regionu, na otaczające ich piękno. Ślązacy nie dostrzegają wspaniałości krajobrazu i architektury Śląska – tłumaczy Jadwiga Pietrek, instruktorka zajęć plastycznych w MOK.

W wernisażu wzięli udział członkowie grupy artystycznej „Konar” z Rydułtów, grupy „Pasja” działającej przy radlińskim MOK-u oraz studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Raciborza.

– Malowanie to moja pasja. Maluję, bo odczuwam wewnętrzną potrzebę. Czasem trzeba się w jakiś sposób oderwać od przyziemnych spraw a malowanie mi w tym najlepiej pomaga. Mogłoby się wydawać, że malowanie to raczej niemęskie zajęcie. A to nieprawda. Ja bardzo zachęcam moich kolegów do zainteresowania się tą formą spędzania wolnego czasu – mówi Jacek Hajduga z grupy „Konar”, z zawodu górnik. Podobnie jak on, malarstwo traktuje większość uczestników pleneru. – Malowanie w tej chwili to dla mnie całe życie. Żyję od pleneru do pleneru – nie ukrywa Anna Nowak, z radlińskiej „Pasji”.

Efekty pracy malarzy-amatorów będzie można zobaczyć na wystawie poplenerowej, która odbędzie się w październiku, a także na listopadowym przeglądzie plastyki nieprofesjonalnej. Imprezy odbędą się w radlińskim MOK-u.

Artur Marcisz

  • Numer: 36 (398)
  • Data wydania: 04.09.07