Mistrz gra od 47 sezonów

24.07.2007 00:00
Mieszkaniec Skrzyszowa Mistrzem Polski weteranów w tenisie stołowym.

Wielkim sukcesem mieszkańca naszego powiatu zakończyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w Tenisie Stołowym. W hali sportowej Omega w Jastrzębiu Zdroju Bernard Oślizło wywalczył dwa medale - złoto w deblu oraz brąz w grze pojedynczej. Podczas imprezy, na której pojawiło się około 250 zawodników z całej Polski, pan Bernard zaprezentował iście mistrzowską formę. Wystartował w kategorii 60-64 lat. W grze deblowej, wespół z Grzegorzem Gajkiem z Warszawy, zdobył tytuł Mistrza Polski. Indywidualnie zaś zajął miejsce trzecie, przegrywając w półfinale z późniejszym Mistrzem Polski Franciszkiem Dulkowskim. – No cóż, przyznam, że w meczu o finał zabrakło mi już trochę sił. Mało trenowałem przed turniejem, no i w tym ważnym meczu wyszły braki kondycyjne. Ale myślę, że w całym turnieju wypadłem chyba nieźle – mówi skromnie świeżo upieczony Mistrz Polski.

Ostatnie wspaniałe sukcesy nie są pierwszymi w bogatej karierze tego zawodnika. Bernard Oślizło jest dwukrotnym indywidualnym Mistrzem Polski weteranów oraz czterokrotnym Mistrzem Polski weteranów w deblu. Obecnie jest podstawowym zawodnikiem drugoligowej Przyszłości Rogów. – W tenisa stołowego zamierzam grać tak długo, jak bilans wygranych i porażek odniesionych przy zielonym stole będzie dodatni – zapewnia zawodnik, który skończył w tym roku 60 lat. Czynnym zawodnikiem jest od czterdziestu siedmiu sezonów! Po takich sukcesach nic nie zapowiada, żeby ta bogata kariera miała się wkrótce zakończyć.