Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Najważniejsza gra na boisku

03.07.2007 00:00
Dariusz Dudek dyrektorem marketingu Odry Wodzisław.

Dariusz Dudek, defensor Odry Wodzisław, został mianowany na stanowisko dyrektora marketingu wodzisławskiego klubu. Od teraz, oprócz swoich zadań na boisku, odpowiedzialny będzie także za pozyskiwanie nowych sponsorów dla wodzisławskiego klubu. 

Nowiny Wodzisławskie: Został Pan specjalistą od pozyskiwania nowych sponsorów. Dla Pana to pewnie spore wyzwanie, bo chyba wcześniej tego nie robił.

Dariusz Dudek: Bardzo się cieszę z tego powodu, że prezes Socha mi zaufał i powierzył mi tak odpowiedzialną funkcję. Dla mnie najważniejsze jest przede wszystkim to, abym grał w piłkę i pomagał na boisku, a dopiero po wyjściu z szatni będę się spotykał z różnymi ludźmi z branży i będę robił wszystko, aby sprostać temu zadaniu.

NW: Co zadecydowało o tym, że właśnie Pana wybrano na takie stanowisko? Osoba odpowiedzialna za pozyskiwanie sponsorów musi mieć przecież ogromne kontakty, możliwości dotarcia do odpowiednich osób?

DD: Ja zdaję sobie sprawę, że to nie jest takie proste. Mam jednak mnóstwo znajomych w różnych firmach i właśnie poprzez takich ludzi będę się starał dotrzeć do odpowiednich osób. Prezes już się niejednokrotnie przekonał o tym, że jestem odpowiednią osobą na to stanowisko, bo wielokrotnie starałem się pomagać w różnych trudnych sprawach w Odrze, również w sponsoringu.

NW: Od razu się Pan zgodził?

DD: Tak. Na pewno jest to dla mnie nowa szansa spróbowania się w czymś innym. Tak się składa, że piłkarz nie gra całe życie w piłkę. Trzeba także myśleć o tym, co robić w przyszłości po zakończeniu kariery piłkarza. Obecnie składam także papiery na trenera pierwszej klasy, zaczynam też troszeczkę działać w marketingu. Trzeba szukać swojego miejsca kończąc powoli przygodę z piłką.

Rozmawiał: Marcin Macha

  • Numer: 27 (389)
  • Data wydania: 03.07.07