Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Papieski obraz w darze

03.07.2007 00:00
Dom Pomocy Społecznej przygotowuje się do nadania imienia Jana Pawła II.

Jesienią przyszłego roku Dom Pomocy Społecznej w Gorzycach ma otrzymać imię Jana Pawła II.

– To  zobowiązujące – mówi dyrektor Ryszard Nawrocki. – Chcemy więc się do tego odpowiednio przygotować poprzez różnorodne przedsięwzięcia kulturalne i duchowe. Mają one zachęcić do pracy nad sobą zarówno mieszkańców jak i personel. Zaplanowane zostały spotkania z ciekawymi ludźmi, będą pielgrzymki, projekcje filmowe i rekolekcje. Zamierzamy zorganizować wystawę pamiątek po Janie Pawle II oraz przedstawienia teatralne. Rzeźbiarz z Bełsznicy wyrzeźbi za darmo figurę Jana Pawła II w drewnie dębowym. Kloc drewna przekaże nam Nadleśnictwo w Rybniku.

Powołany został specjalny zespół do realizacji tego programu. Podczas jego pierwszego posiedzenia obraz olejny przedstawiający Jana Pawła II przekazał ks. Hilary Bywalec z Czyżowic.

– Mąż mojej kuzynki namalował dla mnie ten obraz i przykazał mi go pilnować – mówił ks. Hilary Bywalec.
– Pomyślałem, że lepiej byłoby, gdyby ten obraz był nie tylko pilnowany, ale i uhonorowany. Dlatego zaproponowałem, że przekażę go do DPS-u. Jan Paweł II rozumiał ludzi cierpiących. A gdy go ogłoszą świętym, DPS będzie miał swojego patrona. Podobizna Jana Pawła II została powieszona na honorowym miejscu w sali konferencyjnej.

(jak)

  • Numer: 27 (389)
  • Data wydania: 03.07.07