Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Zostanie do końca

03.07.2007 00:00
Radni wątpią w kondycję wiceburmistrza, a gospodyni miasta Barbara Magiera zapewnia, że jej zastępca będzie pracował do końca kadencji.
Burmistrz Barbara Magiera zapewniła radnych, że jej zastępca pełnić będzie tę funkcję do końca kadencji.

– Jaki jest docelowy czas pracy wiceburmistrza? – pytał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Henryk Rduch. – Nie chcę nikogo wypychać na emeryturę, ale chodzi o to, by nie było funkcjonowania na zasadzie tymczasowości.

Wiceburmistrz Piotr Śmieja, który pełni tę funkcję drugą kadencję nabył już prawa emerytalne. Jak zapewniła burmistrz Barbara Magiera, będzie jednak pracował do końca kadencji.

– Zawsze planowałam pracę na całą kadencję – odpowiadała burmistrz Magiera. – Wiedziałam, że Piotr Śmieja w trakcie tej kadencji osiągnie wiek emerytalny. Ale zgodził się pracować do końca kadencji, o ile pozwoli mu na to stan zdrowia. Nie mam zastrzeżeń do jego stanu zdrowia i do jego pracy. Nie ma mowy o tymczasowości, zostało to uzgodnione przed rozpoczęciem kadencji.

– Gdy mieszkańcy będą mnie pytać jak długo jeszcze będzie pracował wiceburmistrz Śmieja, to mam im odpowiadać, że do końca kadencji – skonstatował Henryk Rduch.

(jak)

  • Numer: 27 (389)
  • Data wydania: 03.07.07