Niedziela, 16 czerwca 2024

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Zdjęcie z dostawą do domu

19.06.2007 00:00
Przekroczyłeś prędkość? Wychwycił to fotoradar? Już niebawem przyjdą do ciebie policjanci.

Funkcjonariusze odwiedzili jednego z mieszkańców os. Piastów. Zapukali grzecznie do drzwi i zaprosili do radiowozu, żeby pokazać mężczyźnie zdjęcie wykonane w kwietniu fotoradarem. Pouczyli  kierowcę i wypisali mandat. Wszystko niby w porządku. Było wykroczenie, musi być i kara.

– Czułem się jak jakiś oprych. Z domu wyprowadziło mnie dwóch funkcjonariuszy. Kazano mi wsiąść do radiowozu. Czy policja nie ma nic lepszego do roboty tylko jeździć i osobiście wręczać mandaty? Dlaczego nie wysłali go pocztą? - pyta rozżalony kierowca.

– Wszystko w trosce o mieszkańca – odpowiada rzecznik prasowy KPP w Wodzisławiu Magdalena Wija. – Gdybyśmy tego nie robili, ukarany musiałby stawić się w sądzie grodzkim, a więc wziąć dzień urlopu i ponieść dodatkowe koszty sądowe.

–  Wychodząc naprzeciw skargom ukaranych kierowców staramy się jak najszybciej, czyli do 30 dni od dnia ujawnienia wykroczenia zastosować represję w postaci mandatu karnego. Poproszenie osoby o wyjście z domu i dokonanie czynności nałożenia mandatu karnego w radiowozie jest zgodne z przepisami i nie narusza ogólnie przyjętych norm społecznych – tłumaczy Magdalena Wija.

Niby nie ma w tym nic rażącego, ale po co od razu wysyłać dwóch policjantów i radiowóz, w celu ukarania kierowcy zwłaszcza że policja boryka się i z problemami kadrowymi i finansowymi. Taniej wychodzi jednak wysłanie poleconego listu.

Justyna Pasierb

  • Numer: 25 (387)
  • Data wydania: 19.06.07