Niedziela, 16 czerwca 2024

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Jubileusz zdaniem uczniów

19.06.2007 00:00
W Zespole Szkół Sportowych przeprowadzono projekt związany z dziesięcioleciem odzyskania samodzielności przez Radlin. Finałem tych działań był festyn dla mieszkańców zorganizowany w centrum miasta. Imprezę przygotowali m.in. uczniowie miejscowych szkół.

Pod takim hasłem w Zespole Szkół Sportowych przeprowadzono projekt związany z dziesięcioleciem odzyskania samodzielności przez Radlin.

– Od stycznia do czerwca zorganizowaliśmy dziesięć różnych imprez – mówi Krystyna Holona, koordynator projektu. – Na koniec postanowiliśmy zaprezentować osiągnięcia naszych szkół i przedszkoli. Podczas festynu odbył się przegląd dziecięcych zespołów artystycznych z Radlina, przygotowane zostały stoiska prezentujące nasze szkoły i przedszkola. W organizacji festynu pomogło nam wielu sponsorów, którym jesteśmy za to wdzięczni.

Zorganizowano kiermasz książek pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom – czytamy też w Radlinie”. Na stoisku twórczości uczniowskiej sprzedawane były różnorodne prace uczniów m.in.  plastyczne i krawieckie. Można było również zakupić różne produkty wykonane przez matki – przetwory owocowe, haftowane serwetki itp.

Głównym punktem programu był rodzinny konkurs wiedzy o Radlinie. Brały w nim udział drużyny składające się z rodzica i dziecka. Oprócz wiedzy o swoim mieście trzeba było wykazać się również umiejętnościami praktycznymi. Jedną z konkurencji było obieranie buraków, tak by uzyskać najdłuższe obierki. Było to nawiązanie do herbu Radlina, który w pewnym okresie przedstawiał buraka. Główną nagrodę – kuchenne urzadzenie wielofunkcyjne – wygrała Alicja Szeliga wraz ze swoją córką Anną. Podczas festynu odbyła się również wystawa na temat Radlina – zaprezentowano materiały na temat miasta, broszury i różne gadżety.

(jak)

  • Numer: 25 (387)
  • Data wydania: 19.06.07