Ciągle w krajowej czołówce

21.05.2007 00:00
12 i 13 maja odbyły się Mistrzostwa Polski Mażoretek w Ozimku. Zespoły Miraż i Impuls, działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zdobyły aż 4 złote medale, 4 srebrne i 5 brązowych krążków.

W kategorii kadetek złoto wywalczył duet: Patrycja Barteczko i Paulina Wloka oraz miniformacja w składzie: Patrycja Barteczko, Klaudia Draga, Wiktoria Janik, Martyna Możdżeń, Zuzanna Podsiadło, Aleksandra Skrobacz i Paulina Wloka. Wśród juniorek pierwsze miejsce na podium wywalczył duet Aleksandra Sosna i Bogna Szamatowicz. Mistrzostwo Polski zdobyła także formacja. W sobotę 19 maja „Miraż" uczestniczył w Mistrzostwach Czeskiej Republiki w Modern i Street Dance w Bruntálu. Start w imprezie był traktowany przez prowadzących zespół jako element przygotowań do udziału w Mistrzostwach Polski Dance Show w Siedlcach (8 -9 czerwca). W Bruntálu „Miraż" nieoczekiwanie zdobył 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Po raz pierwszy w historii zespół z Polski został dwukrotnym Mistrzem Czeskiej Republiki.