Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Kto zapłaci za prąd?

21.05.2007 00:00
Od miesiąca kierowców obowiązuje jazda na światłach przez całą dobę. Czyżby w Wodzisławiu przepis ten poszerzono na oświetlenie uliczne? Pięć lamp przy ul. Wyszyńskiego świeciło się non stop przez cztery dni od piątku 11 maja do wtorku.

- Mimo naszej interwencji oświetlenie nie gasło - mówi mieszkaniec Łucjan Bańczyk. - Dzwoniłem do Urzędu Miasta i do firmy Vattenfall odpowiedzialnej za dostawy prądu. Dopiero w poniedziałek kwadrans przed 16.00 udało mi się skutecznie poinformować urzędników o sprawie. Lampy zgasły następnego dnia przed godz. 14.00. Nie mam nic przeciwko temu, żeby świeciły non stop, ale rodzi się pytanie, kto za to zapłaci.

- Chodzi o kwotę symboliczną, około 6 zł, którą zapłaci miasto - mówi Barbara Chrobok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wodzisławiu.

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Vattenfall wyjaśnia, że za zaistniałą sytuację nie odpowiada dostawca prądu. Powodem awarii była gałąź zalegająca na linii po wycince drzew.

- Nikt nas o pracach w tym rejonie nie poinformował, choć powinniśmy to wiedzieć - mówi Zimnoch.

(raj)

  • Numer: 21 (383)
  • Data wydania: 21.05.07