Sztafety w czołówce

17.04.2007 00:00
Pływaczki Górnika Radlin zakwalifikowały się do Letnich Mistrzostw Polski.

Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Górnika Radlin podczas Drużynowych Mistrzostw Województw w Pływaniu młodzików 12-letnich. Rozegrane na pływalni w Radlinie zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski, które odbędą się na początku lipca w Dębicy. Wystartowało 180 pływaków z 25 klubów województw śląskiego i opolskiego.

Radlinianki najlepsze wyniki uzyskały w konkurencjach sztafetowych. Zwycięstwo na dystansie 4 x 50 m dowolnym odniosły Sara Andrejko, Klaudia Strzałkowska, Agata Myśliwiec i Agnieszka Wodecka. Sztafeta w tym samym składzie wywalczyła również drugie miejsce na 4 x 100 m dowolnym. Zawodniczki Górnika Radlin (jednocześnie uczennice Zespołu Szkół Sportowych) zajęły drugie miejsce w konkurencji 4 x 50 m zmiennym występując w składzie Magdalena Lelito, Sara Andrejko, Klaudia Strzałkowska i Agata Myśliwec. Również na drugiej pozycji sztafeta w składzie Magdalena Lelito, Sara Andrejko, Klaudia Strzałkowska i Agnieszka Wodecka przypłynęła na dystansie 4 x 100 m zmiennym. Czasy uzyskane w konkurencjach sztafetowych sklasyfikowały dziewczęta w pierwszej dziesiątce w Polsce.

W startach indywidualnych najlepiej spisały się: S. Andrejko – 2. miejsce na 200 m klasycznym, Agnieszka Wodecka – 3. na 100 m klasycznym i 100 m zmiennym, M. Lelito – 4. na 100 m grzbietowym, K. Strzałkowska – 5. na 50 i 100 m motylkowym, A. Myśliwiec – 6. na 100 m motylkowym i 7. na 50 m tym stylem.

– Wyniki uzyskane przez dziewczęta pozwoliły im uplasować się w trzeciej dziesiątce w kraju – mówi trener Jacek Kuliński. – To dało im awans do Letnich Mistrzostw Polski. Startując wcześniej plasowały się w okolicach setnego miejsca w Polsce, widać więc wyraźny postęp o kilkadziesiąt pozycji.