Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Pani radna straci mandat

03.04.2007 00:00
Bożena Musiolik, radna i wicedyrektorka Zespołu Szkół w Gogołowej straci mandat. Będą wybory.

Ustawa o samorządzie gminnym zabrania łączenia tych funkcji. Zgodnie z artykułem 24b radny nie może być dyrektorem czy wicedyrektorem jednostki organizacyjnej gminy, w której sprawuje mandat.

Podczas ostatniej sesji radni otrzymali projekt uchwały stwierdzającej wygaśniecie mandatu pani radnej. Z decyzją się jednak wstrzymano. Trwa wymiana korespondencji z wojewodą. Szans na „ocalenie” mandatu jednak nie ma.  

Bożena Musiolik jest nauczycielem od 22 lat, a od 19, z krótką przerwą, pełni funkcję wicedyrektora (do 2003 roku jako wicedyrektor społeczny). W trzeciej kadencji rady była już radną.

– Pełnienie tych funkcji równocześnie, w tym okresie, nie kolidowało ze sobą – tłumaczy pani radna. – Umowę o pracę podpisuje ze mną dyrektor szkoły a nie wójt, dlatego kandydując na radną nie zdawałam sobie sprawy z tego, że będąc wicedyrektorem nie mogę być radną. Analizując  powyższą sytuację muszę stwierdzić, że nie sprawdziłam przepisów obowiązujących w tej materii i to było częściowo moim niedopatrzeniem. Stąd też wynikła zaistniała sytuacja i za to przepraszam moich wyborców – dodaje Bożena Musiolik.

(raj)

  • Numer: 14 (376)
  • Data wydania: 03.04.07