środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

RSS

Superbabcia - Supernagrody

12.12.2006 00:00
Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w klubie Stodoła dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101 odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NWD imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Dominik Balcerkowski z Przedszkola w Syryni
Kocham babcię za to, że mi coś czasami przynosi – słodycze i coś do zabawy. Babcia Teresa bawi się ze mną, gdy nie ma światła to kręcimy butelką i na kogo wypadnie to musi coś zrobić. Babcia jest duża, większa ode mnie i od sześciolatków. Pracuje w kuchni, lubi piec. Ugotowała mi kiedyś fasolkę po bretońsku.

Dorotka Migdoł z PP 3 w Wodzisławiu
Babcia Danuta daje mi zawsze słodycze. Gramy czasem w szachy albo w warcaby. Ja wygrywam, ale muszę powiedzieć, że babcia mi trochę daje wygrać. Ona ma żółte włosy i jest ładna. Czasem w kuchni sobie razem siedzimy i rozmawiamy. Druga moja babcia Romana też jest fajna. Obie bardzo kocham.

Kamil Grela z Przedszkola w Syryni
Kocham moja babcię Gienię, bo umie czarować i gotować dobre zupy i drugie dania. Kupuje mi też dobre słodycze. Gdy ją poproszę bawi się ze mną klockami i autkami. Najlepiej lubię zupę z jajkiem, którą babcia gotuje i kotlety z kartoflami. Babcia chodzi ze mną na spacery z psem na łąkę. Wypuszczamy go a on leci na staw i się kąpie.

Luiza Suchodolska z Katolickiego Przedszkola w Rydułtowach
Moja babcia ma na imię Basia. Ma żółtawe, kręcone włosy i jest niska. Jest miła i bardzo dobra. To najpiękniejsza i najlepsza babcia na kuli ziemskiej. Gotuje bardzo pyszne zupki. Ja najbardziej lubię barszcz czerwony. Pomaga mi w życiu. Jak mam trudność to zawsze babcia umie ją jakoś rozwiązać.

Maksymilian Warło - Prywatne Przedszkole w Rydułtowach
Babcia Marysia ma czarne włosy, raczej krótkie i kręcone. Mieszka w Gołkowicach. Często ją odwiedzam. Babcia musi mnie bardzo kochać, bo mnie przytula i kupuje słodycze. Lubię z nią grać w gry planszowe. Najbardziej to w grzybobranie. Czasami to nawet z nią wygrywam.

Marek Zimoń z PP 3 w Wodzisławiu
Z moją babcią Krysią gram w piłkę. Ona potrafi kopać, ale też gramy w koszykówkę. Babcia jest dobrym sportowcem. Bardzo lubię się z nią bawić w różne rzeczy. Wymyślamy ciekawe gry. Mam też drugą babcię Zosię. Fajne jest też jak z nią jestem. Kupuje mi słodycze i jest fajna. Chodzimy też na spacery.

Marta Stępień z Katolickiego Przedszkola w Rydułtowach
Babcia Marysia mieszka w Radlinie. Już nie pracuje, ale nie ma dla mnie zbyt dużo czasu, bo opiekuje się chorym dziadkiem. To najlepsza i najcudowniejsza babcia na świecie! Ma złote serce. Uczy mnie szydełkować. Gotuje smakołyki, na które mam akurat ochotę. Powinnam jej jakoś wynagrodzić te wszystkie dobre rzeczy, które dla mnie robi.

Michasia Klimek - Prywatne Przedszkole w Rydułtowach
Moja babcia Halinka mieszka w Pszowie. Jest średniego wzrostu, ma krótkie, lokowane włosy. Nie pracuje, ale zajmuje się moim młodszym bratem Maciusiem, a to naprawdę ciężka robota. Jak ma trochę czasu to bawimy się w szkołę. Babcia jest nauczycielką, a ja uczniem. Zawsze stawia mi szóstki i piątki. Moja babcia jest super i tyle.

Milena Skornik z Katolickiego Przedszkola w Rydułtowach
Babcia Ania mieszka razem ze mną w Rydułtowach. Jest miła i sympatyczna. I mnie też tego nauczyła. Robi dla mnie pyszne owocki. To są takie deserki z jabłuszek albo bananów. Lubi słuchać różnej muzyki. Babcia pomaga też innym ludziom. Kocham ją bardzo, bardzo mocno.

Rafał Świerczewski, Prywatne Przedszkole w Rydułtowach
Babcia Czesia to mnie bardzo kocha. Mieszka daleko stąd, bo trzeba do niej jechać autostradą. Jest bardzo wesoła. Lubi żartować. Umie gotować i nakrywać do stołu. Pomaga mi w różnych sprawach, np. ubierać się. Uwielbia mi kupować książeczki. Później mi je czyta, bo ja się dopiero uczę. Lubię słuchać bajek, które opowiada mi przed snem.

Ania Szebesta z Przedszkola w Syryni
Kocham babcię, bo piecze mi ciasta. Najbardziej lubię jak zrobi tort w kształcie motylka. Babcia jeździ z nami na wycieczki, niedawno byliśmy w grocie solnej. Babcia często pracuje w ogrodzie, sadzi drzewka i iglaki. Kupuje mi prezenty. Dostaję od niej gazetkę „Księżniczka” z różnymi zadaniami. Lubię ją sobie poczytać.

Wiktoria Gorel z PP 3 w Wodzisławiu
Kocham moją babcię za to, że mi gotuje pyszne obiadki i przynosi prezenty. Chodzi też ze mną na spacery w różne miejsca. Jak się bawimy to na przykład w sklep albo szyjemy coś fajnego. Ma na imię Krysia i jest brunetką. Mam też drugą babcię Jolę. Ona jest tak samo super jak ta pierwsza. Bardzo mnie kocha.

  • Numer: 50 (359)
  • Data wydania: 12.12.06