środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Złoto i srebro na mistrzostwach

12.12.2006 00:00
Złoto Katarzyny Szurmańskiej i srebrny medal drużyny Górnika Radlin. Złoty medal wywalczyła 19-letnia reprezentantka Górnika Radlin Katarzyna Szurmańska podczas Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Śląska Młodzieżowców do lat 20-tu.

Zawody odbyły się w minioną sobotę w sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie i zgromadziły 68 zawodników reprezentujących śląskie kluby szermiercze m.in. AKS Mikołów, Pałac Młodzieży Katowice, Piast Gliwice, Muszkieter Gliwice oraz gospodarza turnieju - Górnika Radlin.

Złoto Katarzyny Szurmańskiej to kolejny cenny krążek do jej kolekcji. 19-letnia radlińska szpadzistka jest już m.in. brązową medalistką Drużynowych Mistrzostw Polski z tego roku, brązową medalistką w rywalizacji Pucharu Polski do lat 20, a 4 lata temu na jej szyi zawisł złoty medal Mistrzostw Śląska Seniorek (miała wtedy 15 lat). – Już po raz ostatni walczyłam w kategorii do 20 lat i niektóre młodsze koleżanki chciały mi tu coś udowodnić – mówi szczęśliwa ze zdobycia złotego medalu Katarzyna Szurmańska. – Na szczęście to mi udało się zdobyć pierwszą lokatę i z tego się bardzo cieszę ,tym bardziej, że rywalizacja była bardzo zacięta – dodaje Szurmańska.

Drugie miejsce w tej kategorii wywalczyła reprezentantka AKS Mikołów Karolina Grochecka, a z brązowym medalem na szyi wróciła do domu Hanna Gotszalk z drużyny Pałacu Młodzieży z Katowic. Wśród gospodarzy 5 miejsce zajęła Martyna Szymańska, 6 m. Klaudia Lis, a pierwszą 15-tkę zamknęła Arleta Mlytz.

Wśród chłopców najlepiej spisali się reprezentanci Muszkietera Gliwice, którzy zajęli całe podium. Złoty medal zdobył Mateusz Capaja, srebro - Paweł Krawczyk, a brązowy medal wywalczył Marcel Baś. Wśród gospodarzy najlepszy był Paweł Blanik, który zajął 14. miejsce. Na 15. miejscu występ zakończył Waldemar Dudkiewicz, a 17. był Mateusz Dudkiewicz.

Fantastycznie spisała się także drużyna w składzie: Katarzyna Szurmańska, Martyna Szymańska, Klaudia Lis i Arleta Mlytz. W finale drużynowej rywalizacji przegrały jednym trafieniem z drużyną Pałacu Młodzieży z Katowic 44:45 i ostatecznie zdobyły srebrny medal. Drużyna chłopców w składzie: Paweł Blanik, Waldemar Dudkiewicz i Mateusz Dudkiewicz otarła się o podium, zdobywając ostatecznie 4 miejsce.
W zawodach nie wystąpiła utytułowana Dominika Mosler, która w tym czasie brała udział w zgrupowaniu kadry Polski seniorek w Spale. Zabrakło także Daniela Skatuły, który miał w tym czasie ważne zaliczenia na uczelni. – Na pewno obecność tych zawodników poprawiłaby nasze statystyki w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej –mówi Krzysztof Urbański, trener radlińskich szermierzy.

• Numer: 50 (359)
  • Data wydania: 12.12.06