środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Awans kadetów do elity

12.12.2006 00:00
Kadeci Górnika Radlin w najlepszej czwórce Mistrzostw Śląska po dramatycznym meczu w Radlinie. Podopieczni Marka Przybysza wygrali w tie-breaku decydujący mecz z drużyną Płomienia Sosnowiec i awansowali do najlepszej czwórki Mistrzostw Śląska kadetów.

Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się wygraną radlinian również w tie-breaku 3:2 (w setach 25, 27, -15, -27, -10). Tym razem pierwszego seta wygrali siatkarze z Radlina 25:20, w drugim jednak minimalnie przegrali 23:25. W trzeciej rozgrywce radlinianie ponownie wyszli na prowadzenie wygrywając 25:16. Początek czwartego seta zapowiadał szybkie rozstrzygnięcie meczu na korzyść gospodarzy. Rywale postawili wszystko na jedną kartę, wygrali 27:25 i doprowadzili do tie-breaku. W decydującej części gry podopieczni Marka Przybysza szybko udowodnili, że to właśnie im należy się miejsce w pierwszej czwórce Mistrzostw Śląska i wygrali 15:11 i 3:2 w setach. – Można było się spodziewać, że będzie to dramatyczny mecz, bo decydował o tym, kto awansuje do grona najlepszych zespołów w województwie – mówi trener radlińskich siatkarzy Marek Przybysz. – Wytrzymaliśmy tę presję i udało się. Według mnie mecz powinien zakończyć się już w czwartym secie. To jest naprawdę duży sukces tych chłopaków. Jeszcze niedawno brali udział w finałowych rozgrywkach młodzików, a dziś są rok, a nawet dwa lata młodsi od rocznika, który powinien grać w kategorii kadetów – dodaje Przybysz.

Wyniki wcześniejszych spotkań kadetów Górnika Radlin w II etapie rozgrywek o Mistrzostwo Śląska przedstawiają się następująco: SK Górnik Radlin - MKS MOS Będzin - 3:0, Płomień SSA Sosnowiec - SK Górnik Radlin - 2:3, KS Jastrzębie Borynia - SK Górnik Radlin - 3:2, MKS MOS Będzin - SK Górnik Radlin - 3:0 i SK Górnik Radlin - KS Jastrzębie Borynia - 3:1.

• Numer: 50 (359)
  • Data wydania: 12.12.06