środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Drużyna „Jedynki” w finale

12.12.2006 00:00
Zespół Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu wywalczył awans do finału powiatowego rozgrywek siatkówki dziewcząt.

Podopieczne trener Anety Witkowskiej-Paskudy bez większych problemów wygrały turniej półfinałowy, który odbył się w Gimnazjum w Gołkowicach.

O awans do finału rywalizowały drużyny z Czyżowic, Turzy Śląskiej, wodzisławskiej „Jedynki” oraz gospodynie. Zdecydowanym faworytem były wodzisławianki i potwierdziły to na parkiecie. W inauguracyjnym meczu z Turzą zespół Gimnazjum nr 1 wygrał gładko pierwszego seta do ośmiu, ale druga partia okazała się bardziej wyrównana. Była to jednak raczej „zasługa” wodzisławianek, które popełniały dużo błędów. Mimo to „Jedynka” wygrała seta do 19. Kolejne dwa mecze faworytek okazały się formalnością i zakończyły się wynikiem 2:0. Wodzisławianki pokonały Gołkowice w setach do 4 i 9 oraz Czyżowice do 9 i 11. Jak ocenia trener Aneta Witkowska-Paskuda, pojedynki te były pokazem spokojnej i dojrzałej gry. Na pochwałę zasługuje cała drużyna, która była skuteczna w każdym elemencie nie schodząc poniżej pewnego poziomu. Drugie miejsce w turnieju wywalczyły gospodynie, pokonując Czyżowice w setach do 14 i 22 oraz Turzę w setach do 11 i 22. W ostatnim meczu Czyżowice pokonały Turzę do 25 i 18 zajmując trzecie miejsce.

Zwycięska drużyna Gimnazjum nr 1 zagrała w składzie: Agnieszka Gonsior - kapitan, Paulina Kurlanc, Katarzyna Bornikowska, Anna Faba, Marzena Białas, Jagoda Szymańska, Edyta Banaś, Kamila Gonsior, Aleksandra Łubik, Justyna Łukasik, Katarzyna Zenka, Joanna Dudzik i Teresa Bodus.