Udane występy tenisistów

06.11.2006 00:00
Wyjazdowe zwycięstwa Relaksu.

Na pierwszym turnieju w ramach rozgrywek o Grand Prix Bielska w kategorii do 50 lat zwyciężył Marek Kaczorek. Drugi z wodzisławskich reprezentantów Wojciech Kaptur był czwarty w kategorii do 60 lat.

Równie dobrze było w Chorzowie na III turnieju w ramach tenisowych rozgrywek Grand Prix Chorzowa. Drugie miejsce w kategorii powyżej 60 lat zajął prezes TKKF Relaks Antoni Szwab. W kategorii od 25 do 50 lat czwarty był Bogusław Balawajder, szóste miejsce zajął Leszek Górka, a dziewiąte Robert Musur.

Oprócz zawodów w Chorzowie i Bielsku-Białej zawodnicy z naszego powiatu mieli okazję zmierzyć się między sobą w kolejnym turnieju organizowanym przez TKKF Relaks w sali sportowej SP 21 w Wodzisławiu. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. W najmłodszej kategorii do 15 lat zgłosił się tylko jeden uczestnik - Patryk Michalski z Rydułtów i to właśnie on automatycznie zdobył pierwszą lokatę. Nieco trudniej o czołowe miejsca było w kategorii od 16 do 50 lat, gdzie rywalizacja była zdecydowanie bardziej zacięta. W efekcie pierwsze miejsce zajął Jacek Balawajder (Relaks Wodzisław), drugi był Stanisław Malcher (Relaks Wodzisław), a trzecie miejsce zajął Mirosław Mazur z Rybnika. W kategorii powyżej 50 lat zwyciężył Stanisław Stebel (Relaks Wodzisław), który w finale wygrał z Wojciechem Kapturem (Relaks Wodzisław), a trzecie miejsce zajął Andrzej Matczak (Relaks Wodzisław).

Wojciech Kaptur i Andrzej Matczak wywalczyli te same pozycje także w kategorii open, ale niepokonany w tym dniu był Jacek Balawajder, który oprócz zwycięstwa w swojej kategorii wiekowej, wygrał także kategorię otwartą.

W zawodach startowało 30 zawodników. Najbliższy turniej barbórkowy odbędzie się w sobotę 9 grudnia w SP nr 21 o godz. 11.00.

• Numer: 45 (354)
  • Data wydania: 06.11.06