Nasi w krajowej czołówce

26.09.2006 00:00
Wodzisławscy policjanci najlepsi w Polsce w technice obezwładniania osób.
Spory sukces odnieśli policjanci z Wodzisławia, którzy reprezentowali województwo śląskie w finale XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. St. post. Marcin Marszałek z Komisariatu Policji w Pszowie oraz st. post. Jakub Skrzypek z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. okazali się bezkonkurencyjni w technikach obezwładniania osób. Na 34 najlepsze pary z całej Polski, zajęli pierwsze miejsce.

W ogólnopolskim finale wystartowało w sumie siedemnaście najlepszych drużyn z całego kraju, reprezentujących siedemnaście województw. Śląsk reprezentowali policjanci z Rybnika oraz z Wodzisławia - zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Drużynowo zajęliśmy 7 miejsce, natomiast w parze z Jakubem znaleźliśmy się na 10 na 34 ekipy, co wydaje mi się i tak sporym sukcesem. Do ostatniego dnia pełniliśmy służbę. Myślę, że gdybyśmy trenowali przynajmniej miesiąc, odnieślibyśmy jeszcze większy sukces - mówi st. post. Marcin Marszałek.

Na finałowe zawody „Patrol Roku” składało się sześć konkurencji. Było to strzelanie na torze przeszkód, pierwsza pomoc, techniki obezwładniania osób, bieg po torze przeszkód, test wiedzy oraz obsługa interwencji. Poziom był bardzo wysoki. Mamy teraz doświadczenie i przekażemy je naszym kolegom, którzy wystartują w zawodach w przyszłym roku. Nam, finalistom wolno w nich wziąć udział dopiero za dwa lata - mówią wodzisławscy policjanci. Marcin Marszałek ma na swoim koncie spore sukcesy sportowe. W 2004 roku zdobył tytuł wicemistrza Polski w karate IBF, natomiast w 2005 został wicemistrzem Holandii i mistrzem Polski. Jakub Skrzypek kończy studia na Akademii Wychowania Fizycznego, studiuje także anglistykę. Odniósł sukcesy w koszykówce. Obaj pracują w policji od trzech lat. Obaj trenują ju-jitsu, co z pewnością pomogło im w zdobyciu pucharu. Teraz są w gronie najlepszych policjantów w kraju.