Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Europejska śpiewaczka

06.06.2006 00:00
Radlinianka została laureatką Festiwalu Piosenki Europejskiej.
Beata Stabla z Radlina znalazła się wśród laureatów IV Festiwalu Piosenki Europejskiej w Rybniku. Wyróżniono ją za najciekawszą prezentację i najlepsze wykonanie piosenki w języku niemieckim. Podczas koncertu finałowego wykonała ona piosenkę „Für dich” a na gitarze akompaniował jej Piotr Cybułka, lider zespołu „Poziom 600”.
 
Festiwal jest organizowany przez Centrum Usług Językowych „Albion”, Ośrodek Alliance Francaise i Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Do finału dostało się 13 wykonawców spośród 47 biorących udział w tegorocznej edycji.
 
Śpiewanie zawsze było moją ogromną pasją – mówi Beata Stabla. Śpiewałam już w przedszkolu, szkole podstawowej oraz w licealnej i oazowej scholi. Trochę gram na fortepianie i uwielbiam tańczyć. Oprócz mojego zamiłowania do języka niemieckiego, lubię śpiewać i rozmawiać po angielsku. Udział w festiwalu to dla mnie kolejne pozytywne doświadczenie. Cieszę się z wyróżnienia i udziału w koncercie laureatów. To dla mnie wielki sukces.
 
Beata Stabla jest studentką drugiego roku germanistyki w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Wodzisławiu Śląskim. Ukończyła Prywatne Żeńskie Liceum Sióstr Urszulanek w Rybniku.
 
(jak)
  • Numer: 23 (332)
  • Data wydania: 06.06.06