Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Humoralia 2006

30.05.2006 00:00
Humor wraca do Marklowic. 3 czerwca na placu za Urzędem Gminy rozpocznie się wielka zabawa z humorem. Wszystko wskazuje na to, że będzie to największa impreza tego typu w regionie.
„Humoralia Śląskie" już w najbliższą sobotę.
 
Oficjalny przetarg na dzierżawę maszyny do rolowania asfaltu, modelowy przykład otwarcia gminnego gulika, a także jazda na haźlach napędzanych marklowicką grochówką, to tylko niektóre atrakcje tegorocznej imprezy. Zabawa rozpocznie się 3 czerwca o godz. 10.00 na placu za Urzędem Gminy i potrwa dwa dni. Od tego czasu każda z osób wjeżdżająca do Marklowic będzie musiała posiadać specjalną wizę.
 
Dla tych, którzy nie zamierzają się zatrzymywać przewidziano wizę jednorazowego użytku z możliwością zaczerpnięcia świeżego luftu z doliny of Marklowice. Wiza całodobowego pobytu zapewnia korzystanie z uśmiechu przez cały dzień, natomiast wiza dożywotnia przeznaczona jest dla zdeklarowanych żartownisiów. Należy się osobom, które postarają się wytrwać z uśmiechem na twarzy aż do późnej starości. Ostatnią wizą jest wiza dziedziczna, którą oczywiście można przekazywać innym pokoleniom.
 
Przed laty śmiano się z mieszkańców Marklowic, którzy jeszcze chodzili w gumiakach. Teraz gmina ta jest jedną z najbardziej rozwiniętych w Polsce, a mieszkańcy bez kompleksów śmieją się nie tylko z samych siebie, ale także z sąsiadów - mówi patron honorowy imprezy, redaktor Aleksander Trzaska z kabaretu „Masztalscy". Myślę, że już najwyższy czas, by humor wrócił do Marklowic. Humoralia będą niepowtarzalnym wydarzeniem. Jestem tego pewien, ponieważ znam tych ludzi. Oni po prostu kochają żarty, śmiech i dobrą zabawę.
 
Na scenie w Marklowicach ze swoimi żartami będą mogli wystąpić sami mieszkańcy. Pojawi się także grupa Wanda i Banda, Mirek Szołtysek, Śląska gala z Lucjanem Czernym, Jan Cichy z zespołem, Kabaret „Rak", „Masztalscy", a także Ewelina Flinta. Patronat medialny nad imprezą objęły Nowiny Wodzisławskie i Radio 90.
 
(raj)
  • Numer: 22 (331)
  • Data wydania: 30.05.06