Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Sonda

04.04.2006 00:00
Do Świąt Wielkanocnych pozostały zaledwie dwa tygodnie. Zapytaliśmy mieszkańców powiatu czy poszczą?
Michalina Dziwoki z Godowa
W tym roku wraz z mężem postanowiliśmy, że nie będziemy pili kawy w poście. Najtrudniej było mi wytrzymać przez pierwsze dwa dni, ponieważ wcześniej wypijałam nawet pięć kaw dziennie. Teraz czuję się bardzo dobrze i myślę, że wytrwam w postanowieniu do Wielkanocy.
 
Iwona Romanowicz z Turzy Śląskiej
W tym roku pościłam w środę popielcową oraz przez dwa kolejne dni. Będę pościć także w Wielki Piątek. Kiedyś częściej odmawiałam sobie jedzenia słodyczy, także w adwencie. Uważam, że post to doskonała forma oczyszczenia organizmu, warto go także praktykować z powodów duchowych, religijnych.
 
Beata Lankocz z Wodzisławia
Oczywiście okres Wielkiego Postu nierozerwalnie wiąże się z ograniczeniem liczby posiłków i nie jedzeniem potraw mięsnych. Wielu ludzi widzi w tym jeden z elementów odnowy duchowej. Jeśli chodzi o mnie to nie przestrzegam tych praktyk. Wydaje mi się, że z biegiem lat ta zasada ustanowiona przez Kościół jest przestrzegana w coraz mniejszym stopniu.
 
BronisławaBuchta z Radlina
Jako osoba wierząca poszczę zgodnie z nauką Kościoła, tego mnie nauczono w domu rodzinnym. Piątkowy post jest pamiątką męki i śmierci Chrystusa. Czwarte przykazanie kościelne kładzie nacisk na dni i okresy pokuty - są nimi piątki całego roku i Wielki Post. Jest to nie tylko czas wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, ale również pokuty.
  • Numer: 14 (323)
  • Data wydania: 04.04.06