Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Zwycięstwo na zakończenie

21.03.2006 00:00
Efektownym zwycięstwem zakończyli kolejny sezon w II lidze futsalu piłkarze Strzelca Gorzyczki.
W ostatnim meczu rozegranym przed własną publicznością pokonali wysoko 10:5 drużynę Centrum Nowa Ruda.

Gospodarze już w pierwszej połowie osiągnęli przewagę, na dwie i pół minuty przed przerwą, po golu Adama Jachimowicza wynik brzmiał 5:2 dla Strzelca. Jednak goście nie dawali za wygraną i tuż przed końcem pierwszej połowy, po szybkiej kontrze zdobyli trzecią bramkę. Po przerwie strzelcy strzelili jeszcze 5 bramek, natomiast gościom ta sztuka udałała się jedynie dwukrotnie.

Nowa Ruda jest dobrze poukładaną drużyną, ale nasi chłopcy zagrali z głową – mówi prezes Strzelca Stanisław Wujec. Dobry comeback miał Tomasz Glenc, który strzelił bramkę. Końcówka sezonu była dobra a Czesław Ciuberek okrzepł jako trener naszego zespołu. Były zamierzenia, żeby pokusić się o awans do I ligi, ale klubu amatorskiego jakim jesteśmy nie stać na to. Gra w I lidze wiąże się z dużymi kosztami a sponsorzy, którzy obiecywali wsparcie klubu wycofali się. Na zakończenie sezonu mamy dobry bilans, zajęliśmy piąte miejsce, zdobyliśmy 111 bramek.

Strzelec Gorzyczki – Centrum Nowa Ruda 10:5 (5:3). Strzelec: Marek Kurzydym, Radosław Żbikowski, Tomasz Glenc – 1, Dawid Skrzyszowski, Rafał Pokorny – 4, Dariusz Pawłowski, Adam Jachimowicz – 3, Robert Zbikowski – 2.