Dramatyczna przeprawa

31.01.2006 00:00
Zespół Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu odniósł zwycięstwo w powiatowym finale rozgrywek siatkówki dziewcząt. Awans do turnieju rejonowego, który odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju wywalczyła także drużyna Gimnazjum nr 3.
Decydujący mecz został rozegrany już na początku turnieju, który odbył się w Gimnazjum nr 3. Gospodynie bez większych problemów pokonały w pierwszym secie Jedynkę 25-17. Druga partia była znacznie bardziej zacięta, lecz Trójka do stanu 24-19 kontrolowała przebieg gry. Jednak rywalki nie poddały się i po serii zagrywek Pauliny Kurlanc i spokojnej grze z kontry zdobyły kolejno 7 punktów. Szok wywołany przegranym w ten sposób setem całkowicie zdezorganizował grę Trójki i tie-breaka Jedynka zaczęła od mocnego uderzenia zagrywką Kasi Bornikowskiej i stanu 4-1. Po kolejnej serii zagrywek najlepszej zawodniczki turnieju Agnieszki Gonsior zrobiło się 8-3, a gospodynie dalej nie umiały poukładać sobie gry. Mimo ambitnej walki w końcówce dzięki skutecznym atakom Edyty Banaś Jedynka pewnie wygrała do 12.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Gimnazjum z Pszowa i Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu. Osłabione kontuzjami wodzisławianki uległy w dwóch setach do 17 i 21. Zespół z Pszowa w meczu prawdy uległ jednak Gimnazjum nr 3 w setach do 18 i 13 i jedyną szansą na awans do zawodów rejonowych stało się zwycięstwo w meczu z Gimnazjum nr 1. Jedynka wygrała z Dwójką  2:0 w drugim secie deklasując rywalki 25:3! Zespół Gimnazjum nr 2 kolejny mecz z Trójką oddał walkowerem. Ostatni pojedynek mógł zadecydować o ostatecznej kolejności w finale. Do awansu Jedynce wystarczało wygranie jednego seta. Mimo ambitnej postawy pszowianek siatkarki Gimnazjum nr 1  nie dały wyrwać sobie zwycięstwa w całym turnieju wygrywając do 17 i 19.

Zespół Jedynki zagrał w składzie: Teresa Bodus - kapitan, Katarzyna Bornikowska, Edyta Banaś, Agnieszka Gonsior, Paulina Kurlanc, Anna Faba, Jagoda Szymańska, Joanna Dudzik, Kamila Gonsior i Aleksandra Łubik. Opiekunem jest Aneta Witkowska-Paskuda.