Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Przedświąteczny relaks

20.12.2005 00:00
TKKF Relaks z Wodzisławia Śląskiego zorganizował mikołajkowo-barbórkowe turnieje tenisa stołowego dla niezrzeszonych.
W kategorii do lat piętnastu czołowe miejsca zajęli zawodnicy z wodzisławskiego Gimnazjum nr 3. Na pierwszym miejscu uplasował się Dariusz Pękala, na drugim - Paweł Sachs, na trzecim - Krzysztof Ciuberek, a na czwartym - Kazimierz Froncek. W kategorii do lat trzydziestu zwyciężył Sławomir Boczek z Wodzisławia. Pozostałe miejsca również przypadły w udziale wodzisławianom: Tomaszowi Mojżyszowi, Krzysztofowi Stanichowi oraz Kamilowi Jureczko. W grupie zawodników od 31 do 60 lat pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Godaś z Relaksu. Kolejne pozycje zdobyli również „relaksowicze”: Grzegorz Stebel, Robert Musur oraz Jacek Balawajder. W kategorii najstarszych tenisistów, powyżej 60 lat najlepszy okazał się Stanisław Stebel z „Relaksu”. Na drugim miejscu znalazł się Jan Piecowski ze Szczerbic, na trzecim - Antoni Szwab, a na czwartym - Ernest Styrnol, obaj z „Relaksu”. W kategorii open zwyciężył Jacek Balawajder. Drugie miejsce zdobył Robert Musur, trzecie - Krzysztof Godaś, a czwarte - Grzegorz Stebel. W turnieju z okazji Mikołaja i Barbórki startowało w sumie 28 zawodników. Nagrody ufundował Urząd Miasta w Wodzisławiu Śl. Warto dodać, że w „barbórkowym” turnieju w Siemianowicach Śl., w kategorii do lat 45, zwyciężył Bogusław Balawajder, a powyżej 45 lat wygrał również wodzisławianin: Janusz Makowski. W kategorii open Balawajder był na pierwszym miejscu, a Makowski na drugim. W silnie obsadzonym turnieju barbórkowym w Pszowie sukces doniósł Marek Kaczorek, który w kategorii do lat 45 zdobył drugie miejsce. W grupie graczy powyżej 45 roku życia trzecie miejsca wywalczył Janusz Makowski, a kategorii open trzy pierwsze miejsce zajęli kolejno: Marek Kaczorek, Janusz Makowski oraz Bogusław Balawajder.