Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Najszybsi na Śląsku

13.12.2005 00:00
Młodzi pływacy Górnika Radlin zdominowali styl klasyczny podczas Mistrzostw Śląska, które odbyły się na pływalni SMS w Raciborzu.
Wśród juniorów 14-letnich Dawid Klecha zwyciężył na 50 i 100 m żabką, Jakub Czarnota wygrał na 200 m, zajął 2. miejsce na 100 m i 3. na 50 m stylem klasycznym, Paweł Gruszka przypłynął na 4. pozycji na 100 m klasycznym a Magda Sosna dwukrotnie zajęła 4. miejsce na 100 i 200 m tym stylem. Dawid zajął także 2. miejsce na 100 m zmiennym oraz 3. na 50 i 100 m motylkowym.

W kategorii juniorów 15-letnich Bogusław Kania odniósł zwycięstwo na 50 m i 100 m klasycznym. Wygrał też na 100 m zmiennym, zajął 3. miejsce na 200 m tym stylem i na 50 m motylkowym. W kategorii open wywalczył 3. miejsce na 50 m stylem klasycznym. Bartłomiej Świerczek uplasował się na 2. pozycji na 50 i 200 m, był 3. na 100 m stylem klasycznym oraz 2. na 200 m grzbietowym. Bardzo udany występ zanotował również najmłodszy uczestnik ekipy Michał Fijoł, który startował na 50, 100 i 200 m stylem klasycznym.

Bardzo dobrze w zawodach wystartował  reprezentujący barwy Górnika Radlin Wojciech Szulc, który startował w kategorii open. Wygrał na 50 m stylem dowolnym, zajął 2. miejsce na 100 m tym stylem i 3. na 50 m motylkowym (w takim samym czasie jak zwycięzca tej konkurencji). Zawodnik ten poprowadził młodszych kolegów do udanych występów sztafetowych w kategorii open. Sztafeta Górnika zajęła 3. miejsce na dystansie 4 x 100 m stylem zmiennym oraz 5. miejsce w konkurencji 4 x 100 m stylem dowolnym.