Biegli przez miasto

27.09.2005 00:00
200 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego powiatu wodzisławskiego oraz goście z czeskiej Karwiny uczestniczyli w Międzynarodowym XIII Biegu Ulicznym „Serwisu Wodzisławskiego” im. Leszka Kowalczyka.
Jego pomysłodawcą był nieżyjący już redaktor wodzisławskiej gazety. Dzisiaj ta impreza odbywa się na jego cześć. Pierwsze miejsce wśród dziewczyn zajęła Justyna Mitko z Gimnazjum nr 4, na kolejnych dwóch uplasowały się Weronika Kaźmierczak z G3 oraz Dagmara Siudmok z G2. Spośród chłopców trzy pierwsze pozycje przypadły w udziale kolejno: Marcinowi Węgrzykowi z G2, Jarosławowi Janczewskiemu z G1 w Rydułtowach, oraz Kazimierzowi Fronckowi z G3. W kategorii szkół podstawowych na pierwszym miejscu uplasowała się Wioletta Łukaszczuk z UKS „Piątka Plus” z Rydułtów, drugie miejsce zajęła Aleksandra Brachman z SP Marklowice, a trzecie Aneta Ferens, również z Marklowic. A oto trójka trzech najlepszych chłopców: Paweł Wawrzyńczyk – UKS „Piątka Plus” z Rydułtów, Szymon Sikorski z SP 28 oraz Patryk Burek z OPP nr 1. Jak zwykle, dzięki pomocy sponsorów, dla wszystkich uczestników udało sięprzygotować ciepły posiłek, napoje i pieczywo oraz atrakcyjne nagrody. Puchary ufundował Wydział Promocji wodzisławskiego Urzędu Miasta.

Tego samego dnia ulicami Wodzisławia biegli również uczestnicy Międzynarodowego II Otwartego Biegu Ulicznego o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. W kategorii mężczyzn do lat 30 najlepszy był Marcin Dąbek z KS Naprzód Rydułtowy. W tej samej kategorii kobiet zwyciężyła Aneta Sowaj z KS Diament. Wśród mężczyzn od 30 do 40 lat triumfował Sławomir Szurek z Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach, a wśród kobiet - Beata Piłatowska z KS Diament Jastrzębie. W grupie starszych biegaczy od 40 do 50 lat wygrał Janusz Magiera z Formy oraz Danuta Słoneczny z KS Diament. Ponadto pierwsze miejsce wśród mężczyzn powyżej 50 lat zajął Lucjan Pytlik z Formy.